Peníze hned ve dvou bankách

Peníze hned ve dvou bankách? To je situace pětiny Čechů!

Ukládat si peníze do banky je v dnešní době naprosto běžná věc. Svůj vlastní účet v bance má například i teenager, který nedosáhl osmnácti let, protože u něj se rodiče rozhodli, že se už v tak brzkém věku naučí hospodařit sám. Je to pro ně navíc mnohem jednoduší, protože se nemusí starat o to, jestli mají v peněžence potřebnou hotovost pro týdenní kapesné nebo ne. Většinou se domluví na částce, kterou mu budou posílat co měsíc na účet. Musí mu vystačit jak na dopravu, tak na obědovou pauzu a ještě aby měl něco na útratu. Pak je pouze na daném teenagerovi, jestli vydrží nebo nevydrží s danou částkou, ale za rodiči v době krachu chodit nesmí.

Podle nejnovějších statistik však Češi zakládají ne jeden, ale rovnou dva nebo více účtů u různých bankovních institucí. Proč tomu tak je? Copak nám nestačí pouze jedna kreditní karta, se kterou se rozhodneme platit naprosto všude a při jakýchkoli záležitostech? Až tři pětiny z nás mají bankovní konta hned dvě nebo tři, to nás tedy není zrovna málo.

Zakládáme si účty kvůli nulovým poplatkům nebo kvůli vkladovým bankomatům

Čechy láká u jiných bank především možnost nulových poplatků. Proč si tedy nezaložit účet i u takové společnosti, když jsou přece podmínky takové, jaké jsou? Nulové poplatky za standardní kartu nabízí řada z bankovních institucí, proto se nemůžeme divit, když se do více závazků hrne velká většina z nás. Mnoho lidí také lákají vkladové bankomaty, které mají v současné době pouze vyhrazené banky.

Většina lidí to má však následovně – jedna banka se využívá pro běžné platby, protože nulové poplatky jsou opravdu velmi lákavé. Druhá banka slouží pouze jako účet, který je spjatý se splácením hypotéky nebo jiných závazků vůči bankovním nebo nebankovním institucím. Co se týče třetího účtu, ten je pouze pro spořící účely. Mnohdy je však právě ten poslední prázdný. V současné době téměř sedmapadesát procent využívá tuto možnost a jsou klienty více než jedné jediné banky.

You may also like...