presvedceni

Zabijte zlé přesvědčení dříve, než zabije vaše podnikání

Podnikání je cesta, na níž se v současné době vydává čím dál více lidí nezávisle na věku. Myšlenka nezávislosti a žití života podle svého je hlavním pohonným motorem na každém začátku. Najít ovšem něco, co by v dnešní době ještě nebylo a o co by měli lidé zájem – už toto je hotový oříšek. Pokud takový oříšek rozlousknete, nenechte ho snít někým jiným.

Dříve, než začnete podnikat, vás jistě strhnou spousty přesvědčení, proč se do podnikání nepouštět a proč je právě tato cesta tou špatnou. Existuje hned několik důvodů, proč byste to neměli dělat, ale vždy věřte pouze v tu jednu dobrou věc, díky které byste to právě měli zkusit. Každé podnikání je risk, ale mnohdy vynáší nemalý zisk.

1. Nemám vysokou školu, nejsem nic

Největším problémem před začátkem podnikání bývá zjištění či uvědomění si, že nemáte vysokou školu. Nyní ale žijeme v době, kdy je nutnost mít vysokou školu pouze u magisterského titulu či u doktořiny. Jiné vysoké školy se neřadí k těm, které by nebylo těžké zvládnout. Studenti takových škol jsou v dnešní době chytří a raději si zaplatí za dokončené studium. Proto když se ucházíte o zaměstnání, již se nedívá pouze na to, jaký titul máte, ale jaké máte vlastnosti a předpoklady. Přece jen si zaměstnavatelé do svého podniku vezmou někoho, kdo je schopen posunout svými nápady firmu výš než někoho, kdo má sice titul, ale svými znalostmi nedosahuje ani střední školy. Proto si nedělejte hlavu ani tehdy, kdy chcete začít podnikat. Podnikat mnohdy začínají už i sedmnáctiletí lidé a častokrát jsou to právě oni, co dosáhnou vysokých zisků z těchto risků.

2. Ještě není správný čas

Nikdy se neohlížejte na přesvědčení, které tvrdí, že není správný čas. Takový čas totiž nenastane nikdy – vy si jej musíte vytvořit. Nezáleží na finanční situaci ani na věku – vždy je to o prvotním rozhodnutí.

You may also like...