Závislosti, díky kterým se dostáváme do dluhové pasti

Závislosti, díky kterým se dostáváme do dluhové pasti

O závislostech bychom se zde mohli bavit opravdu dlouho. Závislosti jako takové jsou dnes velmi řešené téma, je to něco, co ani náhodou ještě nevymizelo ze světa. Možná se jen se závislými dnes a denně nepotkáváte, proto vám možná přijde, že závislosti už ze světa vymizely. Pravdou je, že stále více a více lidí se stává závislých na alkoholu, drogách nebo dalších omamných látkách, jako jsou například léky. Dokonce je stále více a více lidí závislých i na hrách, čili se z nich stali takzvaní gambleři, kteří si bez her neumí život představit. Právě závislosti jsou dnes důvodem, proč se dostáváme do dluhových pastí.  

Je opravdu mnoho důvodů, proč si člověk půjčuje. Někdy za to může fakt, že naše kasička neobsahuje tolik, kolik potřebujeme na uhrazení mimořádných výdajů, jindy za to mohou právě závislosti. Víte, jaké závislosti mohou za úpadek do dluhové pasti nejčastěji? 

Drogy 

Když spadneme do drog, půjčky jsou to první, o co požádáme ještě v době, kdy nejsme závislí tak moc, aby to na nás okolí poznalo. V případě závislosti totiž většinou ztrácíme práci a potřebujeme peníze, jenže rodina nám málokdy půjčí, když vidí, že se nesnažíme si práci hledat. A tak místo klasických půjček od rodiny jdeme obloukem kolem bank k poskytovatelům nebankovních úvěrů, kteří nabízí možnost půjčit si i z pohodlí domova takzvaně online.  

Nebankovní půjčky jsou lákadlem i pro závislé na alkoholu, jejichž život je už tak zruinován, že nemají práci ani přátele.  

Hry, hazard 

Gamblerství je velmi častý důvod toho, proč jsme zadlužení. A také je to velmi častý důvod toho, proč nám na dveře buší lichváři, kteří chtějí svou splátku, kterou jsme nezaplatili. Gamblerství je sice způsob, jak vyhrát, ale na druhou stranu je to něco, co je velmi nepravděpodobné. Gambleři však věří, že jsou tím jedním procentem, které vyhraje miliony. 

You may also like...