Metro jako dopravní dominanta

Metro jako dopravní dominanta Prahy i BRNA?!

Do hlavního města lidé cestují z mnohých důvodů. Turisté sem většinou jezdí za specifickými památkami, jiní sem cestují za rodinou, další za příležitostmi či za školou. Je však nutné zmínit to, že se najdou i ti, kteří sem jezdí kvůli metru. Je to přece jakási dopravní dominanta, kterou v České republice jinde než v Praze nenajdeme. Nyní by se však mělo všechno změnit – tento způsob dopravy by se totiž měl přemístit i do Brna.

Ještě donedávna se tvrdilo, že v Brně na metro nejsou dostatečné podmínky. Všichni tak boj o tuto dopravu vzdali, přesto se nyní ukazuje, že v Brně přece jenom bude vybudování metro. Nebude sice tak dlouhé a rozsáhlé jako v Praze, ale bude tu. Mělo by se jednat o dopravní podzemní linku se zhruba patnácti stanicemi. Pod zemí by se jich mělo nacházet ale jenom sedm.

Kdy bude metro vybudováno?

Zatím je to všechno jenom otázka plánování a spekulací. Podle plánů by v budoucnu skutečně mohlo pod tímto moravským městem jezdit metro, které by však nebylo jenom v Brně, ale taky by zajíždělo až do Tišnova a Slavkova. Obyvatelé těchto mikroregionů by tak měli mnohem pohodlnější cestování do Brna, kam se jinak dostanou už jenom autobusem.

Není metro jako metro

Podle všeho se však nebude jednat o klasické metro, jaké známe z Prahy, a to už z toho důvodu, že polovina zastávek bude nad zemí. Navíc v podzemí podle všeho nebude jezdit metro, ale klasické vlaky. Budovat se tedy nebude nic nového, jenom vlak, který má běžně mnoho zastávek, zajede i pod zem, kde nabere nové cestující.

Tento plán je starý už pět let, ale zatím skutečně není nikdo, kdo by jej dokonale zrealizoval. Výstavba je tedy vážně v nedohlednu, ale je nutné zmínit, že plán tu je a neustále se o něm spekuluje. Ale jsou to jenom úvahy a plánování – kdo ví, jak to bude během následujících měsíců nebo let.

You may also like...