Sazka na londýnské burze

Sazka na londýnské burze – čekali byste to?

V poslední době se všichni ženou na londýnskou burzu. Vstupuje na ni společnost Avast (což je původem česká antivirová společnost, nyní je však v rukou Lucemburska) a nyní o tomto vstupu na tuto burzu uvažuje i Sazka (společnost Sazka Group). Kdo by to byl řekl, že by se Sazka mohla zajímat o londýnskou burzu, ale skutečně je to tak. Tato loterijní společnost zvažuje primární emisi akcií, protože zkrátka potřebuje peníze. Ne že by tato společnost měla financí málo, ale podle všeho k dalšímu rozvoji to bohužel nestačí.

Proč se Sazka žene na londýnskou burzu?

Jak již bylo zmíněno – Sazka Group se žene na londýnskou burzu z jednoho jediného důvodu, a sice z důvodu potřeby financí. Potřebuje, aby jí někdo či něco (v tomto případě prodej akcií na burze) pomohlo ve financování rozvoje na současných trzích. Potřebuje navíc vstoupit i na nové trhy a právě i toto musí někdo sponzorovat či zaplatit.

Sazka chce tedy růst – věří ve svůj růst, věří ve zlepšování online nabídek a taky v to, že bude moct expandovat do zahraničí. Jenže k tomu všemu potřebuje peníze, které však navíc bohužel nemá. Právě proto se tedy zvažuje vstup na londýnskou burzu.

Kde aktuálně Sazka působí a kdo je nyní majitelem?

Majitelem celé této loterijní a sázkové kanceláře je společnost KKCG, kterou vlastní Karel Komárek, a společnost EMMA Capital, kterou vlastní Jiří Šmejc. Společnost nepůsobí samozřejmě jenom v České republice, ale aktuálně působí i v Řecku, v Itálii a taky na Kypru. Touží však po dalším expandování do zahraničí, chce se ještě více rozvíjet a rozšiřovat.

Více o společnosti Sazka Group:

Společnost Sazka Group je dneska jedním z největších provozovatelů loterií a her v Evropě. Objem všech zakázek ve společnosti Sazka Group dosahuje zhruba 16 miliard eur, což je v přepočtu nějakých 410 miliard korun).

You may also like...