Zvyšte svou šanci na hypotéku hravě a legálně

Zvyšte svou šanci na hypotéku hravě a legálně

Nový typ onemocnění, který dostal název COVID-19, pořádně zatřásl světem a způsobil celou řadu škod. Nejen, že některé firmy přišly o své příjmy, ale také se začalo ve velkém propouštět. Kupodivu i v tomto případě platí, že všechno zlé je pro něco dobré. Očekávat se dá rapidní snižování cen nemovitostí, které například v hlavním městě dlouhodobě dosahují svých hraničních výšin. Se snižující se cenou nemovitostí dojde brzy také k rostoucímu zájmu o hypotéku. Plánujete o ni taky požádat? V takovém případě se nabízí otázka, jak si své šance legálně a hravě zvýšit.  

Možností, jak zvýšit vaši důvěryhodnost, je celá řada. Že nevíte ani o jednom způsobu, jak hypotéku zvýšit? Prozradíme vám to! 

Zástava nemovitostí 

Většinou to v případě hypoték chodí tak, že se dá do zástavy kupovaná nemovitost. Abyste však zvýšili svou šanci získat hypotéku, je dobré zastavit ještě další nemovitost, a to například dům rodičů nebo prarodičů, pokud k tomu dají souhlas. Čím více nemovitostí bude zastavených, tím méně peněz musíte mít z vlastních zdrojů a tím větší šance je, že hypotéku získáte.  

Nebuďte na to sami 

Další možností, jak zvýšit své šance na hypotéku, je zažádat o hypotéku s někým dalším. V praxi to nejčastěji vypadá tak, že žádají o hypotéku partneři, manželé nebo případně společníci. Hypotéka je samozřejmě psána na oba dva a oba dva mají stejná práva a stejné povinnosti. To je dělá naprosto rovnocenným hráči v této jedné velké hypotékové hře.  

Žádost o dlouhodobý úvěr 

I když se většinou lidé snaží o získání co nejkratšího úvěru, aby byl co nejrychleji splacen, ne všem bývá udělen. Banka v případě krátkodobých úvěrů jde do jistého rizika. S krátkou hypotékou se pojí větší splátky a s nimi se pojí vyšší riziko, že bude žadatel nesplácet. Požádejte proto o dlouhodobý úvěr, s tím banka většinou problém nemá. 

You may also like...