Snižují se sazby hypoték

Snižují se sazby hypoték

I když to vypadá sebevíc hrozně, pravdou je, že i nový typ onemocnění, který se prohnal naší republikou v posledních měsících, měl něco do sebe. Přinesl například snižování hypotečních sazeb a zlepšují se také podmínky pro získávání hypotečních úroků. Najednou není možné získání jen osmdesátiprocentní hypotéky, ale je možné získat rovnou devadesátiprocentní hypotéku. Česká národní banka zkrátka slevila ze svých nároků, dokonce svá doporučení komerčním bankám naprosto pozastavila. Komerční banky tak započaly svůj boj o klienty a snížily proto hypoteční sazby.  

Pokud bychom se podívali na tuzemské banky a jejich hypoteční nabídky, zjistili bychom, že se hypoteční sazby výrazně propadly. Své úrokové sazby hypoték snížila například banka Equa bank nebo Sberbank.  

Equabance spadl hypoteční úrok o tři desetiny 

I když analytici upozorňují na to, že se hypoteční sazby začnou ještě více propadat, aktuálně to vypadá následovně – například tuzemská banka Equa bank snížila hypoteční sazby o tři desetiny. Refinancovat své hypotéky lze tak už od 1,99%, což je velice přijatelné.  

Jak je to u Sberbank 

Jak jsme zmínili, hypoteční sazby začaly klesat také u Sberbank. V tomto případě jsme se zatím dočkali poklesu o taktéž několik desetin. Hypoteční úvěry si lze aktuálně sjednat s 2,19%. U Sberbank taktéž klesla sazba u amerických hypoték, které je dnes možné taktéž získat za zvýhodněný úrok.  

Ostatní tuzemské banky nabízí řadu jiných výhod 

Snižování hypotečních sazeb se dříve nebo později dotkne prakticky každé banky, ale u ostatních tuzemských bank snižování hypotečních sazeb není tak znatelné. Nelze však říct, že by jiné banky neposkytovaly řadu výhod svým klientům. Například Česká spořitelna se rozhodla přidat benefity všem těm, kteří uzavřeli cestovní pojištění pro dlouhodobé nebo jednorázové cesty. Moneta Money Bank zase zmínila, že si klienti mohou požádat o odklad splátek i skrze mobilní aplikaci. 

You may also like...