Euro vs. dolar

Euro vs. dolar – kdo vítězí?

V současné době se české ekonomice poměrně daří. Koruna je silnější než euro, aktuálně se volí český prezident – lidé se rozhodují právě dle toho, jestli nový prezident zavede či nezavede jinou měnu. Euru se samozřejmě nevyhneme, jenom neustále oddalujeme jeho přijetí. Jistě, v současné době by to byl krok vzad, když je na tom česká ekonomika tak skvěle, přesto je to nevyhnutelný krok, který bude muset dříve nebo později přijat každý občan České republiky. Když se tedy zaměříme na euro – ani tato měna na tom aktuálně není špatně. Vždyť je silnější než dolar!

Dnes se ekonomice obecně poměrně daří. Zaměstnanost je na vysoké úrovni, nezaměstnanost zase na té nejnižší. Pokud bychom se měli zaměřit na měnu, česká koruna je po dlouhé době o hodně sinější než euro, na druhou stranu je euro po třech letech nejsilnější vůči dolaru.

Došlo k posílení eura vůči dolaru

Hned ve druhém lednovém týdnu došlo k výraznému posílení eura. Po třech letech se tak euro stalo silnější než dolar – aktuálně to je 1,21 dolaru za euro.

Tímto krokem se podpořil průlom ve vyjednávání o nové německé vládě, ukázalo se, že Evropská centrální banka je připravena čelit i následně omezit měnové spekulace.

Více o tomto posílení:

Aktuálně tedy euro vůči dolaru posílilo o sedm deseti procenta, a to tedy na 1,2 USD. Jedná se o nejsilnější euro od roku 2014, konkrétně od prosince toho roku.

Díky tomuto posílení je tak v eurozóně dobrá nálada. K tomuto posílení výrazně přispěla i skvělá ekonomika v eurozóně, která je neustále lepší a lepší.

Pokud bychom se měli zaměřit na konkrétní kurzy, které se budou hodit hlavně tem, kteří aktuálně odjíždí na dovolenou nebo kteří plánují jet v blízké době na dovolenou, koruna k euru se pohybuje kolem 25,49 koruny z euro, dolar stojí 21 korun, což je taky celkem přijatelná suma.

You may also like...