slevové akce

Slevové akce jsou podvody, za které se dávaly pokuty

Jelikož je po letním období, do obchodů se neustále hrnou různé slevy. Musí se zkrátka vyprodat všechno letní oblečení, aby tak do obchodů mohlo přijít to nové zboží, které už je specifické pro sychravý podzim a po následující ještě chladnější zimu. Pokud tedy procházíte obchodním domem, většinou se zastavíte takřka u každého obchodu, protože skoro v každém obchodě najdete řadu slev, které vás zajímají.

Jenže abyste se nenapálili. Obchody totiž při aktuálních slevových akcích klamou. Není se čemu divit, když za toto neférové jednání tak padají pokuty, které se vyšplhaly až do výše 5,4 milionu korun. Pokuty jsou totiž udělovány za porušení předpisů při prodeji zboží ve slevě či za akční ceny. Tyto pokuty uděluje Česká obchodní inspekce a opravdu se k těm pěti a půl milionům korun letos ve druhém čtvrtletí vyšplhaly.

Co bylo nejčastějším prohřeškem?

Nejčastěji se pokuty rozdávaly proto, že bylo na vině špatné účtování cen a rozdíl mezi avizovanými a účtovanými cenami – toho jste si jistě všímali i vy, pokud jste si nějaké zboží ve slevě koupili, ale při placení jste zjistili, že cena byla naúčtována v plné míře.

Nedostatky se dotkly zhruba 43 procent z necelých patnácti set kontrol, které byly provedeny v posledních dnech.

Pár přesnějších informací:

Pokud by vás zajímalo, jak si stály kraje, kolik kontrol se provedlo a kolik kontrol bylo se zjištěnými problémy, pak vám tyto konkrétní informace přinášíme. Ve Středočeském kraji a v kraji Praha bylo provedeno zhruba 155 kontrol, z toho mělo problém zhruba 32 obchodů. Jihočeský a kraj Vysočina na tom však byly mnohem hůře – provedeno zde bylo 156 kontrol a kontrolou neprošlo zhruba 67 obchodů.

Co se týče Plzeňského a Karlovarského kraje, zde bylo provedeno 140 kontrol a neprošlo 91 obchodů. V Ústeckém kraji a Libereckém kraji to dopadlo naprosto nejhůře, kdy z 269 kontrol měla problém se slevami zhruba polovička obchodů. Ostatní kraje byly celkem v průměru. Celkově však bylo vykonáno 1433 kontrol a 615 obchodů odešlo s pokutou.

You may also like...