Stanovili jste si cíle pro rok 2020? Jak jich dosáhnout?

Stanovili jste si cíle pro rok 2020? Jak jich dosáhnout?

Patříte k lidem, kteří si zásadně nestanovují novoroční předsevzetí, ale kteří si stanovují spíše cíle, kterých chtějí v následujícím roce dosáhnout? Pokud tomu tak opravdu je, třeba patříte k lidem, kteří by rádi věděli několik nápadů či návrhů a tipů, jak svých cílů pro letošní rok dosáhnout. Pokud jste si mysleli, že rady nebo tipy na to, jak dosáhnout svých cílů, neexistují, pak jste se spletli. Tipy i rady existují, prozraďme si proto několik z nich, abyste svého cíle letos dosáhli.  

Stanovte si sami se sebou závazek 

Tou největší motivací, která vás může provázet, je – dát si se sebou závazek. Neuzavírejte sázky s nikým jiným než se sebou, protože jen vy stojíte za tím, abyste závazek splnili. Je to jenom na vás, celý proces splňování cílů stojí na jedné jediné osobě, a to na vás. Proto si uzavřete sázku sami se sebou, pokud potřebujete mít jistou motivaci.  

Dejte si například ten závazek, že ať už se v letošním roce bude dít naprosto cokoliv, dotáhnete svůj cíl do zdárného konce.  

Setkávejte se se správnými lidmi 

Ať už je váš cíl jakýkoliv, setkávejte se se správnými lidmi, a sice s těmi, kteří vás mohou opravdu dovést k cílové rovince. Pokud chcete zhubnout, setkávejte se s lidmi, kteří mají podobné cíle, nebo s trenéry, jež vám mohou něco dát. Pokud chcete být úspěšným ve světě podnikání, choďte na přednášky se setkávejte se s těmi, kteří vás budou motivovat a kteří vám přinesou rady či tipy, jak dosáhnout vysněného bodu v byznysu.  

Ne nadarmo se říká, že jste průměrem pěti lidí, se kterými trávíte nejvíce času.  

Zaměřte se na hloubku 

Každý cíl byste si měli pořádně definovat a představit. Nezaměřujte se však na to slovíčko “chci”, ale zaměřte se na hloubku vašeho cíle. Chcete být bohatým člověkem? Správnou otázkou je – proč jím chcete být? Odpovědí by měla být například finanční svoboda nebo skutečný důvod toho, proč se jím chcete stát.  

You may also like...