rekordní počet miliardářů

Na světě žije rekordní počet miliardářů!

Každý z nás se chce stát bohatým. O tom svědčí i fakt, že se řada z nás vydává na cestu podnikání, která není ovšem tak růžová, jak se mnohým může zdát. Jedná se o cestu plnou trnitých překážek, které musíme vždy překonat, i když se nám to zrovna dvakrát nelíbí. Ovšem pokud setrváme, na úplném konci se můžeme těšit nejen z úspěchu, ale také z obrovského jmění na našich bankovních účtech. Pokud si myslíte, že se vy nemůžete dostat do žebříčku nejbohatších lidí na světě, tak se mýlíte. Každý může být na vrcholku, a to například už jen z toho důvodu, že na světě nyní žije opravdu rekordní počet miliardářů.

Tento fakt vypustila do světa firma Wealth-X, která ukázala, že během minulého roku se na světě vyskytovala zhruba dva tisíce čtyři sta sedmdesát tři dolarových miliardářů, což je opravdu neskutečné číslo! Jedná se o rekordní počet, což se zapíše jistě do historie. Dohromady jejich majetek činí před sedm celá sedm bilionu dolarů, což je zhruba o pět a půl procenta více, než v předešlém roce.

Evropa má více miliardářů než Spojené státy americké

Pokud si myslíte, že se jedná pouze o Ameriku, kde se vyskytují bohatí lidé, tak se šeredně pletete. Jedná se zejména o Evropu, kde se tato cifra miliardářů vyskytuje. V Evropě žije přes osm set miliardářů, kdežto ve Spojených státech amerických se vyskytuje s miliardovým kontem pouze šest set dvacet osm subjektů. Většinou se jedná o rodinně založené lidí, kteří mají v průměru kolem tří dětí. Jedná se především o lidi, kteří se k bohatství dopracovali naprosto od nuly a samostatně. Dědictví v tom tedy nemá žádné prsty. Velkého bohatství nabyli lidé zejména kvůli tomu, že se pustili do budování opravdu velké firmy, kterou provází od úplného začátku, od takzvaného základního kamene. Nyní se jejich společnosti staly velmi uznávané a celosvětově rozšířené a jejich zisky udělaly z majitelů hotové miliardáře.

You may also like...