Výplata

Jak přežít do výplaty?

Pokud sledujete aktuální dění v České republice, moc dobře víte, že se Česko potýká se zaměstnaneckou krizí. V současné době hledá zaměstnance snad každá druhá společnost, podle odhadů se potřebuje skoro půl milionu zaměstnanců, kteří by obsadili volné pracovní pozice. Jelikož zaměstnanců není, musí si firmy držet alespoň ty zaměstnance, které má, tudíž jim nabízí mnohé zajímavé finanční ohodnocení, dále jim nabízí i zajímavé benefity. I když za poslední dobu výplaty dost vzrostly, Češi si ani přesto nespoří a stále přežívají z výplaty do výplaty. Pokud i vy se ocitáte v situaci, kdy musíte do výplaty vydržet, přinášíme pár tipů, jak na to.

To velké tajemství, které vám pomůže do výplaty vydržet, spočívá jenom v šetření. Je načase omezit to, co jste si doposud mohli dovolit.

Nepodléhejte slevám

Lidé mají sklon k tomu podléhat slevám. Slevy je lákají nejen v obchodech s oblečením nebo vkusnými doplňky, ale slevy jsou také velkým lákadlem především v obchodech s potravinami. Lidé mají tendenci si dělat zásoby, ale v době, kdy čekáte na výplatu, si bohužel nemůžete dělat žádné velké zásoby, s tím počkejte po výplatě. Slevy jsou a budou, nemusíte jich využívat rovnou.

Nakupujte se seznamem

Při každodenních nákupech by vám měl dělat společníka seznam. Na ten si napište jenom to, co skutečně potřebujete. Nic víc nepotřebujete, tím si buďte jisti. Pokud patříte k lidem, kteří rádi nakupují potraviny a nedívají se na cenu, začněte ji sledovat. Raději si vezměte dva rohlíky za korunu než dvě bulky za dvě padesát.

Kávu si vařte doma

Mnozí lidé potřebují začít den kávou. To však neznamená, že si kávu musíte kupovat v práci v automatu. Raději si ji uvařte doma a případně si ji přelijte do termosky. Takto ušetříte minimálně stokorunu týdně, která se vám bude do výplaty rozhodně hodit.

You may also like...