K jakým chybám dochází v daňovém přiznání nejčastěji?

K jakým chybám dochází v daňovém přiznání nejčastěji?

Březen je posledním měsícem, během kterého musíte podat daňové přiznání. Bohužel celá řada lidí na to zapomíná a posílá daňové přiznání se zpožděním. Jenže to potom vede k poplatkům a sankcím, které se mohou dostat do obřích výšin. Proto to neodkládejte na poslední chvíli a odevzdejte daňové přiznání co nejdříve. Přece jenom nikdy nevíte, jestli se v daňovém přiznání nedopustíte nějaké chyby, kvůli které byste rázem museli daňové přiznání vyplňovat znovu a od začátku.  

I když se vám to možná nikdy nestalo, mezi námi se najdou ti, kterým se daňové přiznání možná vrátilo už několikrát. Důvodem toho je několik častých chyb, které často bývají součástí řádně podaného daňového přiznání. Prozraďme si několik nejčastějších chyb, kterých se v daňovém přiznání dopouštíme.  

Slevy na daních jsou nesprávné uplatňované 

Každý člověk si chce své daně snížit co nejvíce to půjde. Jenže jen málokdo si uvědomuje, že nemůže uplatnit všechny slevy, které uplatnit chce. To vede k tomu, že slevy na daních jsou nesprávně uplatňované. Zejména jsou špatně uplatňované slevy na dani za studenta, u slev na poplatníka většinou k žádným chybám nedochází.  

Zapomínáme přikládat přílohy  

Pokud máte penzijní spoření nebo pokud si platíte životní pojištění, to vše vám může hrát do karet při vyplňování daňového přiznání. Je však třeba konstatovat to, že přílohy k daňovému přiznání jsou velice často opomíjené. Kromě zmiňovaných příloh v podobě smluv nebo potvrzení se často zapomínají přikládat také potvrzení o darech, úrocích z úvěru na bydlení a podobně. Jenže bez potvrzení či smluv není možné uznat jakékoli snížení daně.  

Nevyplňují se korektně kontaktní údaje 

Velmi často nastává problém v tom, že se chybně zadají kontaktní údaje. Na to si dávejte při vyplňování daňového přiznání pozor stejně jako na to, abyste podpisy dali na místa, kde být mají. 

You may also like...