Jaké jsou důvody k zamítnutí žádosti o půjčku

Jaké jsou důvody k zamítnutí žádosti o půjčku

Půjčky jsou dnes naprostou samozřejmostí a různé statistiky uvádí, že zhruba každý druhý dospělý si již alespoň jednou půjčil. Občas se však může stát, že je žádost o půjčku zamítnuta. Jaké k tomu mohou být důvody?  

Záznam v registru dlužníků 

Při žádosti o půjčku poskytovatel obecně kontroluje bonitu klienta a zjišťuje, jestli bude moci bez problémů splácet. Překážkou pro získání běžné půjčky tak většinou bývá záznam v registru dlužníků. Získat zápis v některém registru přitom není nic složitého, protože stačí nezaplacený účet za televizi, pojištění či jinou drobnost. Po řádném vyrovnání závazků většinou nějaký čas trvá, než dojde k výmazu z registru, což může znamenat značné problémy po delší dobu. Na druhou stranu existují některé půjčky bez registru, kde vám žádost projde.  

Nedostatečný příjem 

Tento důvod se vyskytuje hlavně při žádosti o půjčky, ke kterým je potřeba doložit příjem. Obecným příkladem mohou být hypotéky, kde se běžně stává, že lidé nedosáhnou na potřebnou hranici. Stát se to ale může také u některých nebankovních půjček. I tady existuje řešení spočívající ve výběru finančních produktů, kde k jejich získání není zapotřebí doložení příjmu, ale stačí nemít záznam v registru či jiný problém.  

Nepravdivé informace v žádosti o půjčku 

Možná si myslíte, že uvedením nepravdivých informací poskytovatele půjčky obalamutíte a úvěr stejně získáte, ale ve většině případů to nedopadne. Každá žádost o půjčku je totiž prověřována, takže je potřeba uvést správné kontaktní údaje i další nutné informace, protože v opačném případě půjčku zkrátka nedostanete. Zde řešení spočívá v uvádění správných údajů a případně hledání půjček, kde to bude stačit. Ztíženou situaci mají například důchodci, maminky na mateřské dovolené, ale například také OSVČ a podnikatelé. 

You may also like...