Lekce od indického milionáře, které si vezměte k srdci

Lekce od indického milionáře, které si vezměte k srdci

Být bohatým – tím chtěl být i Bhavin Turakhia, který je dnes známým indickým milionářem. Jeho kořeny jsou opravdu ryze indické, v Indii se narodil. Dnes je však hlavně známý díky tomu, že své dvě společnosti prodal za víc jak jednu miliardu dolarů. Jeho podnikatelské začátky se datují až do roku 1998, kdy si od svého otce půjčil necelých čtyři sta dolarů. Společně se svým bratrem založili technologickou společnost a poté další, která tentokrát byla zaměřená na reklamu.  

Jeho kroky se však po odkoupení dvou společností nezastavily. Pustil se do celé řady dalších technologických aktivit a založil další projekty. O jeho úspěchu a bohatství tak nemůže být vůbec pochyb. Proto si poslechněme to, co chce každému začínajícímu podnikateli vzkázat. Jsou to lekce, které ho jeho podnikáním provází.  

Ať kreativita převrší hotovost 

Podle tohoto indického miliardáře způsobuje inovace nepřízeň osudu. Pokud bychom se podívali na to, jak jsou Češi vynalézaví od dob, kdy k nám zavítal koronavirus, musíme na toto jeho tvrzení přikývnout. Jinými slovy platí, že kreativita vždycky přesáhne hotovost. Pokud je společnost až příliš dobře financovaná, potom se musí čelit pokušení dávat peníze na problémy, než na hledání inovativních řešení.  

Kvalita lidí převyšuje jejich kvantitu 

Stejně jako při výběru oblečení kladete důraz na to, abyste si vybírali hlavně kvalitní kousky a nedbáte příliš na kvantitu, podobné by to mělo být i v případě hledání ideálních lidí a zaměstnanců. I v tomto případě převyšuje kvalita nad kvantitou.  

Mnoho lídrů společností dělá tu chybu, že se snaží příliš rychle rozšířit svůj tým. Myslí si, že jenom s velkým množstvím lidí se společnost zdá být úspěšnou a také velkou. Jenže kvantita lidí není synonymem pro úspěch. Kvalita lidí je synonymem pro úspěch.  

Hlavně zůstaňte soustředění 

Čili neusněte na vavřínech. To je jednou ze základních chyb, kterých se začínající lídři společnosti dopouští. Investoři nebo firmy nemající kontrolu nad svou společností se jenom zbytečně vystavují velkému riziku. 

You may also like...