Volné pracovní místa

Čtvrt milionu volných pracovních míst. Kde hledat?

Člověk by byl slepý, kdyby si nevšiml toho, co se děje v České republice. Vždyť v České republice se aktuálně bojuje se zaměstnaneckou krizí, která bohužel nemá svého konce. Stále se krize prohlubuje v mnoha pracovních oborech, nově přibylo hned několik profesí, v nichž je poptávka po zaměstnancích víc než obrovská. Pokud bychom měli být konkrétní, v Česku chybí čtvrt milionu zaměstnanců. To je totiž počet aktuálně nabízených volných pracovních pozic.

Jak jsme zmínili, stále více přibývá oborů, které hlásí, že taky potřebují zaměstnance. Nejvíce je samozřejmě zájem o vyučené lidi, kteří jsou trochu zdatní a spolehliví, kteří nemají takzvaně „obě ruce levé“. Bohužel těchto lidí se na trhu objevuje stále méně a méně, otázkou však je, kdo za to může.

Samozřejmě, že my. Hrneme se jenom do vysokých manažerských pozic, protože si myslíme, že právě tyto pozice budou mnohem výhodnější, ale omyl. Dnes jsou skvěle placené hlavně pozice, v nichž se musí pracovat rukama.

V jakých oborech chybí zaměstnanci?

Je skutečně mnoho oborů, v nichž chybí zaměstnanci. Hledaní jsou dělníci, operátoři strojů a zařízení, skladníci, montéři, nově také pekaři. Další volná místa jsou na pozici prodavače, kontrolora kvality, odborného prodejce, technologa, IT specialistu, elektromechanika, asistenta, programátora či pracovníka v logistice.

Nejvíce se postrádají řidiči

Nedostatkovým zbožím jsou především řidiči. O ně se jednotlivá města perou. Nejsou to smutně placené pozice, naopak. Jsou to skvěle placené pozice, bohužel jen málokdo chce na sebe vzít odpovědnost za lidi, které převáží.

Řidičů se aktuálně hledají tisíce, jenom v hlavním městě jsou jich ochotni přijmout i více než tři stovky. Díky tomu, že řidičů je málo, se mnohá města rozhodla zavést už nyní takzvaný prázdninový provoz, během kterého jezdí tramvaje či jiná městská hromadná doprava méně.

You may also like...