Jak rychle ušetřit

Pět tipů, jak rychle ušetřit

Trápí vás, že jste na dovolenou zatím neušetřili tolik, kolik byste potřebovali? Nemusíte věšet hlavu. I když se dovolená blíží rychlostí blesku, ještě stihnete našetřit, pokud si osvojíte několik zvyků, díky kterým snadno ušetříte. Není to nic těžkého, skutečně si na to zvyknete, pokud dáte tipům šanci.

Na internetu najdete mnoho zajímavých tipů, které vás mohou donutit šetřit. Abyste se však nemuseli brodit dlouhými seznamy tipů a rad, vybrali jsme vám pět, které vám pomohou ušetřit aspoň tisícikorunu týdně.

1) Kávu si vařte doma

Pokud patříte k lidem, kteří ke svému životu potřebují kávu, je načase, abyste si ji začali vařit doma. Mnozí lidé si kávu kupují v zaměstnání v automatech, což však není vůbec ekonomické. Raději si kávu vařte doma a případně si ji dejte do termosky a noste si ji s sebou. V termosce vám vydrží káva krásně teplá, což jistě oceníte.

2) Začněte pít vodu

Voda je zdarma, tedy platíte na ni zálohy, ale s těmi se počítá. Když začnete pít vodu, vyvarujete se drahým, sladkým šťávám, které navíc nejsou ani zdravé. Vodu si vždy načepujte do láhve doma, nekupujte si vodu v obchodech s potravinami.

3) Nedělejte si zásoby

Lidé jsou zvyklí dělat si zásoby, a to zejména zásoby potravin. Pokud plánujete jít do obchodu, rozhodně si nekupujte nic, co nejste schopni zkonzumovat. Vyhněte se zejména slevám, které jsou velkým lákadlem a které nás nabádají k tomu, abychom si dělají zásoby, které popravdě ani nepotřebujeme, pokud nečekáme nějakou velkou návštěvu.

4) Manikúru si dělejte i doma

Každá žena chodí pravidelně na manikúru, a to většinou dvakrát do měsíce. Jenže to je pětistovka navíc. Raději jeden měsíc vydržte a o svou manikúru se postarejte v pohodlí domova.

5) Nerozmazlujte se

Mnozí lidé mají zajímavý zvyk, a sice odměňují se, když dosáhnou nějakého úspěchu. Pokud patříte mezi tyto typy lidí, nyní se uskromněte a nějakou dobu se neodměňujte. Jenom tak našetříte do dovolené, kolik potřebujete.

You may also like...