Levná dovolená

Kam za levnou dovolenou?

Konečně je tu doba letních dovolených. Letní dovolená startuje právě v červnu a trvá až do půli září. Pokud jste se ještě letos nerozhodli, kam se vydáte, přinášíme vám tipy, kde bude letos nejlevněji. Sice se říká, že dovolená by měla být pořádná a neměli bychom se bát utrácet, ale nikdo na dovolené nechce utratit všechny své úspory, které se mu v budoucnu budou jistě hodit. Pokud patříte k lidem, kteří pátrají vždy po těch nejlevnějších destinacích, článek vám jistě přijde vhod.

Mnohé destinace zlevňují

Na úplný úvod je nutné podotknout, že se stále potýkáme na zahraničních dovolených s velkým strachem. Stále žijeme ve světě, kdy nevíme, kde se stane další teroristický útok. Navíc v mnohých zemích panují politické i společenské nepokoje. Dalo by se však říct, že nikde není bezpečno. V určitých destinacích je však méně bezpečno než kde jinde.

A právě destinace, kde hrozí výjimečné události, jako jsou teroristické útoky nebo společenské nepokoje, se letos rozhodly výrazně zlevnit. Je to především z toho důvodu, že chtějí přilákat turisty. Například v zemích, jako je Tunisko nebo Turecko, cestovní ruch upadá, proto se rozhodly, že podstatně zlevní a tím přilákají turisty. Otázkou je, jestli se mnohdy až dvacetiprocentní zlevňování vyplatí.

Kde je letos nejlevněji?

I když se v Tunisku a v Turecku hodně zlevňovalo, neznamená to, že se tyto destinace řadí k těm nejlevnějším. Tradičně se k těm nejlevnějším zemím řadí zejména Bulharsko nebo také Maďarsko. Letos ani Chorvatsko nezůstává pozadu.

Kde je letos nejdráž?

Podívejme se však i na opačnou stranu mince. Otázkou může být i to, kde je letos nejdráž. Podle statistik je nejdráž ve Francii, ale také je velice draho v sousedním Německu. K těm drahým destinacím se opět řadí i New York a také Itálie, která za poslední roky výrazně podražila.

You may also like...