Plánujete nakupovat Bitcoiny? Víme, co musíte vědět

Plánujete nakupovat Bitcoiny? Víme, co musíte vědět

Máte peníze navíc a nevíte, co s nimi? Co kdybyste je zainvestovali do něčeho, co má smysl, co vám přinese jisté zisky, co vám přinese lepší budoucnost? Dnes je možné investovat opravdu do mnoha věcí, můžete investovat třeba do kryptoměn, konkrétně do Bitcoinů. Nenechte se zastrašit tím, že hodnota kryptoměny jménem Bitcoin neustále kolísá. Pravdou je, že hodnota kolísá opravdu u všech investic, není to jenom u Bitcoinů. Pravdou je, že Bitcoiny, stejně jako jiné kryptoměny, jsou jen investicí jako každá jiná.  

Pokud vás však láká investování právě do kryptoměn, investujte rozhodně do Bitcoinů. Už jen proto, že se jedná asi o nejznámější kryptoměnu, která neustále nabírá na své síle, i když její hodnota někdy trochu klesá nebo kolísá. Pokud se však rozhodnete do ní investovat, měli byste o této kryptoměně vědět vícero věcí. Nevrhejte se do toho po hlavě.  

Co je to Bitcoin? 

Nejdříve je třeba vědět, co to Bitcoin vlastně je. Jedná se o decentralizovanou měnu, která se využívá hlavně v internetové open-source platební síti. Aktuálně se s ní však dá platit i v mnoha českých internetových obchodech, už to dávno není záležitost jenom zmiňované open-source sítě.  

Bitcoin je kryptoměna, která je navržená tak, aby ji nikdo včetně jejího autora nebo vlády nemohl ovlivňovat. Nelze ji tedy nijak padělat nebo nelze ji zabavovat či ovládat účty, kde tato kryptoměna leží. To je další důvod, proč právě do Bitcoinů investovat.  

Výhody a nevýhody Bitcoinu 

Jelikož jsme zmínili výhodu této kryptoměny, je třeba také zmínit nevýhody. Podívejme se tedy na to obecně. Výhodou je tedy to, že se Bitcoin nedá padělat, že nelze dohledat držitele kryptoměny, stejně tak nelze určit, komu kryptoměnu posíláte nebo komu kryptoměna patří. Jedná se zároveň o nejsilnější a taky nejrozšířenější kryptoměnu na světě, kterou lze dokonce zakoupit i v takzvaných bitcoinmatech.  

K nevýhodám patří hlavně pomalé a drahé transakce a samozřejmě v poslední době častí kolísání hodnoty kryptoměny. Bohužel jsou Bitcoiny také často terčem hackerů. 

You may also like...