Jaké jsou nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky?

Jaké jsou nejčastější důvody pro zamítnutí půjčky?

To, že si podáte žádost o půjčku do banky, neznamená, že vám banka musí žádost ještě schválit. Když odneste nebo pošlete žádost o bankovní půjčku, automaticky to neznamená, že dané peníze skutečně získáte. Může se stát, že vám banka zamítne půjčku, o kterou máte zájem. Pokud vám dojde záporné vyjádření, pravděpodobně se ptáte, co bylo špatně, proč došlo k zamítnutí žádosti. A my pro vás máme několik důvodů, proč k tomu mohlo dojít.  

Důvodem může být vaše pracovní smlouva 

Banky mají skutečně zajímavé požadavky a mají mnohá přísná pravidla, kterými se řídí. Musíte splňovat konkrétní požadavky, jinak vám půjčka schválená být nemusí. Třeba může být důvodem zamítnutí půjčky vaše pracovní smlouva. Než tedy půjdete do banky požádat o půjčku, informujte se o tom, jaká vaše pracovní smlouva vlastně je.  

Pokud máte smlouvu na dobu určitou, nemusí vám být půjčka schválena. Banka se může domnívat, že nemáte zaměstnání jisté. Stejně tak nesmíte být ve zkušební době, nemůžete být ani ve výpovědní lhůtě. To vše banka netoleruje a to všechno mohou být důvody, proč dojde k nekompromisnímu zamítnutí žádosti o půjčku.  

Máte záznam v registru 

Důvodem také může být to, že máte byť malý černý puntík v registru dlužníků. I když si to člověk neuvědomuje, platební morálka se pokaždé zaznamenává do registrů. Jestliže zaplatíte pozdě účet za telefon nebo si budete zbytečně prodlužovat splátku nějakého z úvěrů, automaticky to bude negativně poznamenáno do registru a už to automaticky může banka považovat za důvod, proč žádosti o půjčku zamítnout.  

Máte na krku exekuci 

Žádat o půjčku v bance, pokud máte exekuci, je opravdu hloupost. Přesto mnozí lidé jdou do banky s tím, že si chtějí vzít půjčku, i když mají exekuci na krku. Banka však ví, že exekuce byla udělena z jistého důvodu, a sice proto, že daný člověk není schopen splácet své závazky, a tak automaticky zamítá danou žádost. 

You may also like...