Facebookovou libru opouští partneři

Facebookovou Libru opouští partneři

Určitě jste už slyšeli o nové kryptoměně sociální sítě Facebook. Ta totiž v uplynulých týdnech vyvolala obrovský rozruch ve světě kryptoměn a ostatně nejen v něm, ale celkově na světě. Společnost Facebook se v nedávné době nechala slyšet, že přijde na trh s novou kryptoměnou, která bude nést jméno Libra a která bude registrovaná někde v Evropě, jelikož Spojené státy americké nejsou zrovna nakloněni této kryptoměně. Z počátku to vypadalo, že se jedná o skvělý nápad, který znamená i velké bohatství, a tak se přihlásilo hned z počátku několik velkých firem, které se rozhodly do nové kryptoměny investovat. Jenže po nějaké době, kdy se informace o nové kryptoměně všem rozležela v hlavě, se začaly mnohé státy zbrojit proti nové kryptoměně jménem Libra, což mělo za následek ústup původních velkých investorů.  

Nejvíce se začala zbrojit Francie, ale samozřejmě proti facebookové kryptoměně nestojí jenom Francie, ale také mnohé jiné země, které si nepřejí, aby v zemích vládla jiná měna než ta, která je stanovená bankami a která je pro danou zemi typická. A tak se stalo, že řada velkých investorů se rozhodla vycouvat a neinvestovat do kryptoměny.  

Jaké velké společnosti opustily kryptoměnu? 

Zatím ještě nenarozenou kryptoměnu opustily hlavně velké globální společnosti, jako je společnost Visa nebo Mastercard, také je na ústupu společnost PayPal i Stripe. Důvodem však není to, že se stala Libra kontroverzním tématem, které vyvolává řadu protichůdných reakcí.  

Co je důvodem ústupu? 

Důvodem je podle všeho obava z regulací. Giganti se snaží o udržování pozitivních vztahů s klíčovými regulátory, kteří udržují na finančním trhu jistý pořádek. Jenže právě klíčoví regulátoři vyjádřili trochu negativní postoj vůči Libře, a tak se raději velké platební společnosti stáhly. Zejména společnost Mastercard najednou nechce mít s novou facebookovou kryptoměnou nic dočinění, jelikož právě tato společnost je nejvíce závislá na regulačních opatřeních. 

You may also like...