Vyprodeje

Výprodeje a slevy – to vše spěje k vysněné dovolené

Jelikož je začátek nového roku, jistě jste už přemýšleli nad tím, kam se v létě podíváte. Sice byste rádi navštívili místa jako je Karibik, Bali, Kanáry nebo Kuba, ale s vašimi finančními možnostmi se můžete podívat leda na Šumavu nebo do Krkonoš. To ale není zrovna něco, po čem toužíte.

Jelikož je do léta ještě času dost, můžete si našetřit potřebné peníze snadno a rychle. Chce to jen šetřit. I když se šetření zdá jako velký problém zejména u žen, jde to. Chce to jen silnou vůli, odhodlání a motivaci. Funguje to zcela na stejný princip jako u hubnutí. Také to vyžaduje píli a vytrvalost.

Plaťte v hotovosti

Kreditní karty byly vynalezeny převážně pro dámskou polovičku obyvatelstva. Jelikož nevidíte stav na kontě, netrápí vás to, kolik kde utratíte. Vždy, když půjdete na nákup či se jen porozhlédnout po novinkách v obchodech, mějte ve své peněžence jen to, co si můžete opravdu dovolit utratit. Nepoužívejte kartu. Když vidíte peníze fyzicky, není pro vás tak těžké uvědomit si, že na něco nemáte nebo že si v současné době nemůžete dovolit koupit svetr, kterých stejně máte ve svém šatníku třicet pět.

Nakupujte ve výprodejích a slevách

Jestliže nutně toužíte po novém kousku ve svém šatníku, jděte do sekáče či obchodů, kde jsou výprodeje. Nekupujte nic za plnou cenu! Potom byste se na dovolenou mohli dostat až na smrtelné posteli. To samé platí i u nakupování potravin – raději zvolte oblíbené těstoviny ve slevě do zásoby, než potom za vysokou cenu. Někdy se opravdu vyplatí navštívit obchod jen tak, abyste se poohlédli po akčních nabídkách.

Dívejte se po přivýdělcích

Máte svému příteli umýt auto? Udělejte to! Ale za drobný přivýdělek. Jestliže se vám podaří více takových jednorázových přivýdělku, na novou dovolenou našetříte alespoň ze třetiny. Ale každá koruna se přece počítá. Nebo ne?

You may also like...