Valentyn

Blíží se Valentýn – kolik lidé v průměru utratí?

Valentýn se řadí mezi svátky, které se v České republice slaví, ale také neslaví. Jedná se převážně o americký svátek zamilovaných, který si jen spletl cestu a zavítal i k nám. Slavit tento svátek znamená koupit své partnerce květinu a čokoládu. Ovšem tuto americkou tradici uctívá u nás opravdu jen málokdo. Jedná se zhruba o šest z deseti Čechů. Stále je to ale větší polovina. Zbylí čtyři preferují raději zamilovaný první máj a polibek pod rozkvetlou třešní.

Čtrnáctého února se blíží nevýslovnou rychlostí a již nyní květinářství dostávají zakázky na nejrůznější kytice a různé počty růží, pro něž si zamilovaní pánové přijdou a překvapí tak svou milou přítelkyni. Každý rokem před tímto svátkem koluje ve vzduchu otázka, kolik asi lidé utratí nebo jsou schopni utratit za tento svátek. Již nyní máme odpověď. Příznivci tohoto svátku všech zamilovaných vychází průměrně na jednoho Čecha zhruba patnáct stovek korun. Jedná se tedy například o pugetu patnácti růží.

Podle nejrůznějších statistik je toto číslo ale opravdu velké. Lidé jsou ale ochotni utratit přesně takovou výši, protože si myslí, že dražší dárek činí šťastnějšími. Proto zamilované páry navštěvují drahé podniky, kde si objednají romantickou večeři. Dále jdou na dlouhou procházku, na jejímž konci čeká na ženu úchvatná květina, sladkost a parfém. Tyto tři věci jsou totiž přesně to, co se nejčastěji kupuje. Třiašedesát procent spadá na květiny, devětadvacet na sladkost a čtyřiadvacet na oblíbený drahý parfém. Ženy ovšem utratí pouze za čokoládu nebo mnohdy se stane, že svého milého neobdaří žádným dárkem.

Mezi nejtypičtější oslavy patří samozřejmě oslava pouze ve dvou. Z deseti procent se ale nezapomíná ani na děti nebo další rodinné příslušníky, kteří se k danému oslavování také připojí. Jestliže ale patříte mezi větší část populace, zkuste zvolit letošní Valentýn trošku v jiném duchu. Nezaměřujte se na oslavy doma nebo na večeři, zkuste svůj svátek zamilovaných oslavit například na romantickém zájezdu. Tento druh oslavování by totiž volila pětina všech žen. Zkrátka romantice se meze nekladou a na Valentýna to platí stokrát více.

You may also like...