První návyk úspěšných

Tři důvody, proč se vyplatí přivstat si aneb první návyk úspěšných

Žádní podnikatelé nespávají do deseti hodin dopoledne. Pokud toužíte po spánku, dopřejte si ho, ale rozhodně by vám neměl ubírat krásu dopoledne, které jsou pro člověka nejvíce zásadní, jelikož je během nich člověk nejproduktivnější. Choďte zkrátka spávat dříve, na tom není nic špatného a není to nic, za co byste se měli stydět. Nechte se v tomto směru inspirovat těmi nejúspěšnějšími a nejbohatšími lidmi na světě, kteří si moc dobře uvědomuj, že spánek je základ, ovšem zároveň vědí, že když prospí dopoledne, neudělají práci tak rychle a efektivně, jako kdyby si přivstali.

Skvělým příkladem je nyní nejbohatší člověk světa JeffBezos. Zen moc dobře ví, že spánek je důležitý a že je třeba hlavě i tělu dát odpočinout, jinak nebudou fungovat správně. Jeho každodenním stereotypem je budíček v pět hodin, ovšem chození spát nejpozději v deset večer. Není nic zlého na tom, že chodí tak brzy spát, vždyť jeho den je mnohem delší a zajímavější než den kohokoli z nás.

Brzké vstávání má několik důvodů. Jakých?

1) Jsme produktivnější

Jak již bylo zmíněno, člověk je po ránu produktivnější. Lépe mu to myslí, stihne více úkolů, jelikož je čerstvě vyspaný a má čistou mysl, která ještě není zaplněna problémy a starostmi, které by se zrodily, kdyby se zaspalo.

2) Jsme rychlejší

Také dokážeme ráno pracovat mnohem rychleji než kdy jindy. Stiháme více úkolů než odpoledne, ideální je, když začínáme tím nejtěžším, protože právě to nejtěžší máme nejrychleji za sebou. A snadné úkoly jsou už jen hračkou, nad kterou jen mávneme rukou nebo mrkneme okem a je hotová.

3) Máme více času

Tím hlavním důvodem však je, že máme více času. Říká se, že nám bylo dáno 24 hodin a je na nás, jak s nimi naložíme. Pokud však polovinu prospíme, moc toho nestihneme. Vstávejte proto trochu dříve, budete mít více času na to, abyste svůj čas efektivně využili.

You may also like...