zaměstnanecká krize

Jak je to nyní se zaměstnaneckou krizí v ČR?

Ten, kdo se zajímá o aktuální dění ve světě i v České republice, se asi nic nového nedozví. Ovšem ten, kterého zajímají novinky zejména týkající se nedostatku pracovních sil v České republice, se dozví přesně to, co chce vědět. Zaměstnanecká krize se drží České republiky jako obrovské klíště, které nejde vytáhnout. Bohužel je tato situace stále bez možného řešení. V současné době se se zaměstnaneckou krizí potýká celý svět, zejména Spojené státy mají obrovský problém. Podle všeho by nezaměstnanost měla klesnout k té nejnižší úrovni za posledních čtyřicet let. Vraťme se však do České republiky a prozraďme si aktuální informace týkající se tohoto zatím neřešitelného problému.

Zaměstnanecká krize stále přetrvává

Bohužel nemůžeme říct nic pozitivního. Zaměstnanecká krize stále přetrvává, což mnohé firmy dohání k razantním krokům. Firmy v posledních měsících nejen, že přidaly na výplatních páskách všem svým zaměstnancům, ale také lákají nové zaměstnance na fantastické benefity, o kterých jsme si mohli dříve nechat jenom zdát. Bohužel ani benefity nelákají, a tak jsou firmy nuceny k dalším radikálním krokům.

Robotizace přijde dříve, než jsme si mysleli

O robotech se mluví už dlouhou dobu. Lidé vědí, že jednoho dne se stanou běžnou pracovní sílou a že nahradí velkou část zaměstnanců. Nikdo však netušil, že robotizace přijde tak brzy. Jelikož není pracovníků, kteří by obsadili volná pracovní místa a zajistili tak běžný chod mnoha podniků, mnohé firmy nejspíše v nejbližší době investují právě do robotů.

I když robotizace zničí několik zaměstnaneckých pozic, vzniknou na druhou stranu nové pozice, které budou moct obsadit lidé.

Budou brigády spásou?

Některé firmy však vyčkávají na příchod brigádníků, v nichž vidí spásu alespoň na pár měsíců. Nabízí jim doslova královské odměny, bohužel zatím nelze říct, že by se brigádníci do práce nějak hrnuli. Kdo ví, co přinesou další týdny. Vždyť končí školní rok a brigády se budou tradičně hledat na poslední chvíli.

You may also like...