Pravidla, kterými se řídit při investování

Pravidla, kterými se řídit při investování

Přemýšlíte nad tím, že se vrhnete do světa investic? Chcete se stát aktivním investorem a konečně chcete nechat peníze, aby pracovali pro vás a ne abyste pracovali pro peníze? Nic vám v tom nebrání, ovšem pokud chcete vstoupit na burzu, měli byste být trochu opatrnější. Respektive byste si měli nastudovat několik pravidel, kterými se na burze řídit.  

Pokud už jste dříve brouzdali na internetu, pravděpodobně jste na pravidla, kterými se řídit na burze, narazili. Pojďme si je proto připomenout. A jestliže jste na pravidla, kterými se řídit, ještě nenarazili, bude to pro vás přínosné zjištění.  

Kupujte ve slevě 

Ať už mluvíme o nákupu ETF nebo o nákupu akcií, vždycky se vyplatí nakupovat ve slevě. Sleva je i v tomto případě váš kamarád. Mnozí lidé dělají tu chybu, že kupují v době, kdy společnost je na svém vrcholu, jenže tou dobou jsou akcie společností velice drahé a už tam není velká pravděpodobnost, že porostou raketovým tempem. Pokud koupíte akcie ve slevě, koupíte je v době, kdy se firma nachází v krizi. Je to sice jistý risk, ale pokud si projdete historii společnosti, třeba vám koupě bude dávat smysl.  

Nikdy neprodávejte v krizi 

Stejně tak má drtivá většina lidí tendenci prodávat akcie ve chvíli, kdy klesají na své hodnotě. Když člověk vidí červené mínusové číslo, rázem nechtějí, aby hodnota akcií ještě poklesla a oni ztratili ještě více peněz. Zkrátka dávají od dané investice ruce pryč a rychle ji prodávají. Jenže to je samozřejmě chyba. Investice se nikdy neprodávají v krizi, zanedlouho opět vykvetou a opět se dostanete do zelených sum.  

Diverzifikujte své portfolio 

Co je taktéž velice důležité, tak je diverzifikace svého portfolia. Zkrátka to znamená, že byste neměli sázet všechna esa v rukávu na jednu investici. Investovat byste měli do více různých věcí, není to ani zdaleka jenom o akcích nebo o ETF nebo o nemovitostech. Kombinujte. 

You may also like...