Jak se vlády perou s kryptoměnami?

Jak se vlády perou s kryptoměnami?

O kryptoměnách jste už pravděpodobně slyšeli. Jedná se o virtuální měnu, která se dá těžit a se kterou se obchoduje na kryptoměnovém trhu. Kdyby byla kryptoměna jenom koníček, bylo by to možná lepší, ovšem nyní se kryptoměna dostává do každodenního života. Začíná se s ní platit, začíná se s ní leccos na internetu i v kamenných prodejnách uhrazovat. Proti tomu se však staví vlády jednotlivých zemí. Jak ke kryptoměnám přistupují? 

Když se začala kryptoměna stávat oblíbenou, za čímž ostatně stojí Bitcoin, staly se kryptoměny velice probíraným tématem hlavně v politice. Dokonce byly kryptoměny hlavním tématem i v ekonomických diskuzích. Proto se nabízí otázka, jak na tom kryptoměny jsou v jednotlivých zemích či vlastně jak se k nim staví jednotlivé vlády.  

Většina zemí kryptoměny neuznává 

I když jsou kryptoměny virtuální měnou či také digitální měnou a ve skutečnosti jsou alternativami ke klasickým papírovým penězům, jako jsou libry nebo třeba koruny, mnohé národní státy neuznávají kryptoměny za měnu. Jen Velká Británie a Švédsko přistoupila k tomu, že kryptoměna je měna.  

Vlády nechtějí uznat kryptoměny za klasickou měnu, a to díky v zákonu zakotveným podmínkám. Právě v zákoně se definuje, co to měna vlastně je, definuje se přesné platidlo pro daný stát. A kryptoměna v zákoně zkrátka není, výjimka, která by kvůli kryptoměnám vznikla, by přinesla maximálně problémy.  

Některé země kryptoměny daní 

Na druhé straně tu jsou země, které je sice uznávat nemusí, přesto je daní. Ano, i s daní z kryptoměn se můžete v některých zemích setkat.  

I když se však vlády spíše snaží stranit kryptoměnám, zanedlouho jim budou muset opět čelit. Jedná se přece jen o hit ve světě investic, lidé s nimi začínají hojně obchodovat, jejich hodnota posiluje každým dnem.  

You may also like...