Proč vás v práci bolí hlava? Důvodů je hned několik

Proč vás v práci bolí hlava? Důvodů je hned několik

Ať už chodíte do klasického zaměstnání nebo do vašeho podniku, může se stát, že vás bude bolet hlava. Bolest hlavy bývá nepříjemná, ať už postihne muže nebo ženu. Často nám bolest hlavy může překazit plány, hůře se nám s ní pracuje, také díky bolesti hlavy nemáme žádné myšlenky nebo nápady. Abyste mohli s bolestí hlavy bojovat, musíte vědět, proč vás hlava vlastně bolí, co je důvodem toho, že vás bolí hlava tak ukrutně? 

Důvodů, proč vás v podniku nebo ve vašem zaměstnání bolí hlava, může být několik. Vybrali jsme několik, které jsou velmi pravděpodobné.  

Příliš namáháte své oči 

Většina zaměstnání se neobejde bez toho, aniž byste se dívali do počítače. Jenže tím zkrátka pořádně namáháte své oči. Většina očních problémů se následně promítne do hlavy, která začíná ukrutně bolet. A oční problémy postihují padesát až devadesát procent lidí, kteří pracují za počítačem či tráví na počítači většinu svého času.  

Abyste se vyhnuli bolesti hlavy, která je způsobená namáhanýma očima, doporučujeme každých dvacet minut dát očím pauzu. Odchylte se od počítače, monitoru, dívejte se do přirozeného světla.  

Bolesti hlavy jsou i od páteře 

V zaměstnání většinou nesedíme na správné židli, naopak sedíme na židli, která je nekvalitní. Ze špatného sezení nás pak jen bolí páteř, která je neustále shrbená, která nemá pevnou oporu a kterou neprotahujeme. A od nešetřené páteře nás opět začne bolet hlava, která nás může přestat třeba tak, že si zacvičíme jógu. Mimochodem, věděli jste, že mnozí podnikatelé jógu začali během své polední pauzy opravdu praktikovat? 

Nedostatek pitného režimu 

Za bolestí hlavy může stát také nedostatek pitného režimu. Pokud dostatečně nepijete, tělo si na to stěžuje právě tak, že spustí bolest v hlavě. Pitný režim je třeba dodržovat, budete se cítit líp, navíc budete snadněji hubnout.  

You may also like...