uspesny podnik

Návyky, které pomůžou vybudovat úspěšný podnik

Každý podnikatel má své návyky, které si během podnikání osvojil a které mu pomáhají denně zvládat problémy, jež přijdou nečekaně do cesty. Málokdo o svých návycích mluví, protože nikdo nechce přeci pomoci své konkurenci k tomu, aby byla lepší jako on sám, ale pokud si budete všímat dne několika podnikatelů, přijdete na ty návyky sami.

Sledujte den ne jednoho, ale rovnou tří podnikatelů a uvidíte, díky jakým fíglům budují svůj podnik a vedou ho k úspěšnosti, efektivnosti a prosperitě. Jestliže nemáte ve svém okolí takové lidi, přečtěte si tyto návyky pěkně popořádku níže.

1. Brzké ranní vstávaní je na místě

Ten, kdo ráno dříve vstane, více stihne. Navíc ráno je naše mysl o něco živější než po obědě, ne-li k večeru. Večer si ponechejte volný pro svou rodinu nebo přátele (či taky pro potřebný odpočinek). Raději vstaňte o něco dříve a pusťte se bez okolků do práce. Následná odměna ve formě dřívějšího odchodu z práce pro vás bude skvělou motivací.

2. Více čtěte

Odpovědi hledejte v knihách. Pakliže si nevíte rady s podnikáním, nehledejte nejrůznější televizní programy nebo rady na internetu. Podívejte se do knih, které napsali úspěšní podnikatelé. Tam naleznete vše, co potřebujete. Odvíjet se budete vždy ze zkušeností, které nakonec dostali autory až na samý vrchol (tam ostatně míříte i vy). Pakliže se naučíte přijímat informace a inspirovat se od jiných úspěšných, budete mít z poloviny vyhráno.

3. Na každé „ne“ se zeptejte „proč“

Výmluvy jdou ruku v ruce se samotným podnikáním. Častokrát se ovšem stává, že jsou to jediné, na co se podnikatel zaměřuje. Výmluvy se ale naučte dávat stranou, protože s nimi nelze dosáhnout činů. Pokud si řeknete: „Nejdu do tohoto obchodu,“ následně si položte otázku: „A proč?“ Při přemítání odpovědí najednou přijdete na to, že se nechcete zaobírat spousty papíry a že nechcete chodit na různé porady. V okamžiku zapomenete na fakt, že uzavření tohoto obchodu by vám mohlo značně finančně pomoct.

You may also like...