padesát korun

Máte doma papírovou padesátikorunu? Rychle ji vyměňte!

Není tou tak dávno, co jsme museli ve své peněžence pocítit změnu týkající se výměny papírové padesátikoruny za tu kovovou. Pamatujete si stále na svatou Anežku, která se na vás dívala pokaždé, kdy jste s růžovým papírkem platili u pokladny? Byla nahrazena mincí, což znamenalo těžké zvykání si pro mnoho obyvatel. Nakonec jste si ale zvykli, ovšem růžové bankovky jste si ještě nevyměnili.

Pokud ještě máte tuto starou papírovou bankovku doma, nezapomeňte si ji vyměnit. Termín výměny totiž padá k poslednímu březnu tohoto roku, což znamená, že už nezbývá tolik času. Pakliže byste si ji nestihli vyměnit nebo byste na tuto výměnu zapomněli, nezbývá vám nic jiného, než si ji například zarámovat nebo schovat jako ukázku peněz pro příští generace. S pozdější prosbou o výměnu totiž nepochodíte. Nikdo vám s ní nevyhoví.

Jestliže si nejste jisti, jestli ji máte nebo nemáte doma, raději se dobře podívejte. Ke konci roku totiž podle údajů České národní banky bylo ještě mezi obyvateli České republiky zhruba jedenáct celá šest milionu korun. V přepočtu se tedy jedná o skoro šest set milionů.

Pokud se bojíte, že bankovky si nevyměníte zdarma, nebojte se. Samozřejmě je tato výměna zcela bez poplatků a vyměnit si ji můžete na pobočkách České národní banky. Jedná se zejména o pobočky ve městech Praha, České Budějovice, Plzeň, Brno, Ostrava, Ústí nad Labem nebo Hradec Králové.

Pakliže vás zajímá otevírací doba na těchto pobočkách, vše naleznete na jejich internetových stránkách. Většinou mají otevřeno dopoledne a poté krátce odpoledne.

Dobře si tedy prohlédněte jednotlivou místnost vaší domácnosti, jestli náhodou tuto bankovku doma ještě nemáte. Třeba najdete celý štos těchto růžových papírových peněz například v hodnotě tři tisíce korun. Po třicátém prvním březnu byste o tyto peníze přišli, proto neváhejte a běžte si je vyměnit, dokud je trochu času.

You may also like...