zvysovani mezd

Velké zvyšování mezd v roce 2017

Žijeme v době, kdy všeho máme všude dostatek. Stačí žít ve velkém městě a ujít deset minut pěšky. Dorazíme pak k obrovskému nákupnímu centru, kde si dennodenně můžeme přijít pro to, co potřebujeme. Může to být cokoliv – oblečení, obuv, elektronika i jídlo. Samozřejmě se jedná i o různé služby, převážně kadeřnictví, manikúra či pedikúra, praní nebo čistění oděvů. Záleží dle aktuálních potřeb každého člověka.

Letošní rok ale přináší spoustu změn. Ty se týkají převážně EET, které se do března má rozjet už naplno. V následujících měsících se má elektronická evidence tržeb dotknout ostatních (doposud nedotčených) živnostníků. Konkrétně se bude jednat o dvě stě padesát tisíc podnikatelů. Doposud se tato evidence dotkla zhruba čtvrtiny. Nyní ale prokazuje úspěchy. Zvyšují se tržby, což je pro českou ekonomiku jen dobře. Při prosincovém vyúčtování se tržby zvýšily o polovinu oproti loňskému roku, a sice z deseti na dvacet miliard korun. Ministr financí Andrej Babiš chce ale i nadále zpřísňovat kontroly EET. Má za to, že Češi jsou národ nápaditý a že stále obchází daný zákon. Místo zpřísňování kontrol by se ovšem měl ministr financí ohlížet na funkčnost evidence tržeb. Ta mu totiž v posledních dnech opravdu kolísá.

Co se řadí mezi pozitiva, je zvyšování mezd. Sice je všeho všude dostatek, zaměstnanců opravdu není. Chybí zejména technici, pomocní dělníci na stavbách nebo ajťáci. I když by se mohlo zdát, že právě odborníků na IT technologii je všude mnoho, v dnešní době jsou velkou potřebou.

Jelikož lidé utíkají za lepšími penězi do zahraničí, české firmy ztrácejí své zaměstnance, a to v obrovské míře. Proto se letos rozhodly, že zvýši své mzdy. Nebude se jednat ale o drobná zvýšení, bude to opravdu stát za to. Vyčkejte tedy s odstěhováním se do vedlejšího státu, dokud váš zaměstnavatel nepřijde se zvýšením mzdy. Teprve poté zvažte, zda skončit či zůstat.

You may also like...