podnikatel

I podnikatel se musí učit

Pakliže jste se rozhodli založit svůj vlastní podnik, dali jste si velký závazek, který musíte udržet co nejdéle naživu. Je proto zapotřebí ho vybudovat kámen po kameni, musíte dbát na velké a nezlomné základy. Ty nespočívají jen v materiálové formě, spočívají především ve vaší osobnosti a v těch, kteří u vás budou pracovat a kupovat si daný produkt.

Správné základní kameny vybudujete například dobrými vztahy s vašimi zaměstnanci. Pakliže budou spokojeni oni, budete spokojeni i vy, protože budou fungovat tak, jak mají, a to bez problémů, potíží nebo stěžování si. Za dobře odvedenou práci je dobré nadělit odměnu, klidně i ve formě poukázky do oblíbené restaurace. Potom je také důležité budovat si příjemné vztahy s obchodními partnery. Čeho byste si ale měli nejvíce hledět a na co je potřeba opravdu dbát, je učení se. Každý se musí učit. I vy.

1) Naučte se rozhodovat v klidu

Jestliže jste vytočení a naštvaní, nedělejte ukvapená rozhodnutí. Jak už bylo kdysi řečeno: „Nic neslibujte, jste-li šťastní. Nic nerozhodujte, jste-li nešťastní.“ Přísloví, které funguje všude, nejvíce se s ním setkáte v byznysu.

2) Nebojte se selhat

Selhání patří k životu. K tomu podnikatelskému patří o něco víc, protože má prověřit, jestli něco opravdu chceme. Pakliže nás jedno selhání smete k zemi a netoužíme vstát, nač vlastnit podnik, nač vlastně žít tento život.

3) Naučte se žít se strachem

Strach tu byl, je a bude. Nezmizí, jen se s ním naučíte žít. Vždy bude těžké stát si za svými rozhodnutími, pokud jim věříte jen vy a tisíc lidí ne. Vždy je těžké se opět postavit na nohy. Také jste se báli postavit se na vlastní nohy a založit si podnik. Ovšem pokaždé se vám nějak podařilo zvítězit. A díky této výhře jste se dostali tam, kde jste teď – na vrchol. Tam už spočívá strach pouze v tom, zda nemůžete spadnout. Jistěže můžete, ale nedovolte to.

You may also like...