knihovny

Bohatý je vlastník velké knihovny, nikoliv velké televize

Lidé si často klamně myslí, že bohatý je ten, kdo má kupu peněz. Ovšem když takový člověk má v hlavě prázdno, nejedná se o bohatého člověka. Ten, kdo upřednostňuje nejnovější inovace a vymoženosti v elektronice nebo v drahých autech není zdaleka tak bohatým jako člověk, jenž vlastní velkou knihovnu plnou nejrůznějších knih.

Ve světě podnikání častokrát potřebujete čerpat nové myšlenky a zkoušet nové principy, které by mohly pomoct ve světě vašeho podniku. Jenže najít tu správnou motivaci ke změně nebo rovnou inspiraci, ze které byste mohli čerpat, to v kdejakém pořadu v televizi nebo na internetu opravdu nenajdete. Ty nejlepší rady píší ti nejúspěšnější lidé. A právě z jejich slov a myšlenek byste se měli učit.

Úspěšní podnikatelé by měli mít prostudováno hned několik knih, ze kterých by mohli čerpat nejrůznější myšlenky a principy. Mezi takové se řadí i následujících pár výtisků.

• Bohatý táta, chudý táta

Robert Kiyosaki patří k těm nejlepším autorům, od nichž byste se měli učit. Svými zkušenostmi skvěle popsanými například v této knize skvěle ukazuje to, jak správně podnikat a jak při takovém podnikání myslet. Ukazuje tam na svého pravého otce, který měl sice školu a na studium si řádně zakládal, ovšem neposunul se v životě skoro nikam. Do protikladu mu staví bohatého otce, což je otec kamaráda, jež jim umožnil prvotně podnikat v malém. Sdílí tam jeho myšlenky a přidává k nim ty své.

• Myšlením k bohatství

Napoleon Hill a jeho nestárnoucí kniha zaujala už nejednoho začínajícího podnikatele. Uchvacuje stále i ty, kteří jsou v této oblasti už pěknou řadu let. Ve své knize zkouší motivovat svými zkušenostmi, ale chce i pomoct například těm, kteří se chystají k pohovoru. Při čtení této knihy skvěle investujete svůj čas a po přečtení se budete cítit políbeni životem. Za přečtení rozhodně stojí.

You may also like...