castecny uvazek

Práce na částečný úvazek je čím dál častější

Bez práce by to v dnešní době opravdu nešlo. Ti, co patří mezi nezaměstnané, to mají v životě pěkně těžké. Většinou se lidem nechce chodit do zaměstnání, které je nebude bavit, proto volí raději cestu podnikání, která je plná nástrah a úskalí. Podnikání je vlastně jakýmsi stálým riskem. Během působení podniku se ovšem riskování stane jakousi jistotou, bez které není možné být. Následně se dočkáte i zisků.

Problém s prací ale nastává ve chvíli, kdy například samotné ženy v domácnosti mají dítě. Samoživitelky si nemohou dovolit žít pouze z mateřské, proto hledají nějaké částečné zaměstnání, které by jim pomohlo s aktuální situací. Co si přece budeme povídat, mateřská je takřka mizivá pro samoživitelky. A aby se tyto maminky zadlužily – to nepřichází v úvahu.

V poslední době se mimo podnikání spousta lidí zajímá právě o práci na částečný úvazek. Pokud by zaměstnavatelé nabídli i práci z domova, tzv. homeoffice, byli by občané Česka mnohem šťastnější. I tento typ práce je totiž velmi oblíbený, a to zejména u, již zmiňovaných, maminek s dětmi. Mají totiž čas se věnovat dítěti, ale také domácnosti. Chce to vždy jen dobře si rozplánovat práci, kterou máte za daný den stihnout. Podle statistik by tuto verzi práce uvítalo třicet procent Čechů. Na pozice se slíbeným homeofficem se hlásí dvojnásobek. Tyto místa však nabízí jen pět procent firem na území České republiky. Čísla jsou tedy značně v nepoměru, ale třeba se v budoucnu daná situace s těmito domácími kancelářemi zlepší.

Limitované jsou ale i práce na částečný úvazek, který upřednostňují zejména studenti, nejen maminky na mateřské dovolené. Sehnat tento úvazek je ale velmi těžké. Celkově v Česku pracuje na tento úvazek pouze šest procent žen. V Evropské unii byl tento průměr vyhodnocen na dvaatřicet procent. Nejvíce těchto míst a pracujících nabídlo ovšem Nizozemí.

You may also like...