Většině společnostem se daří, jen Applu ne

Většině společnostem se daří, jen Applu ne

Ekonomika je v současné době na poměrně zajímavé úrovni. Neustále roste a podniky tím pádem prospívají. Bohužel ne všem společnostem se dnes daří, některým společnostem se bohužel nedaří tak, jak by se dařit mohlo. Zejména společnost Apple je na tom docela bídně. Zisk této americké společnosti totiž ve fiskálním prvním čtvrtletí klesl, a to pod dvacet miliard USD, což je v přepočtu něco kolem 450 miliard korun. Klesl z 20,07 miliard USD. Příjmy společnosti se snížily o pět procent, a  to na 84 miliard USD.  

Společnost Apple se dlouhodobě považuje za giganta mezi společnostmi, bohužel nyní se jí opravdu nedaří. Důvodem podle všeho má být oslabená poptávka po přístrojích iPhone, zejména v Číně o tento produkt s nakousnutým jablkem není nouze.  

Očekávání se naplnila 

Společnost Apple v minulosti uvedla, že očekává daleko nižší příjmy, než na jaké je zvyklá. Moc dobře si společnost uvědomuje nízkou poptávku v Číně, také je bohužel nízký zájem o nové přístroje, které jsou bohužel pro drtivou většinu lidí s cenou trochu přes čáru.  

Applu se naplnila očekávání. Přesně očekával příjmy, jaké nakonec byly. Je to poměrně smutné, jelikož fiskální první čtvrtletí je nejrušnější v celém roce.  

Rozebíráme příjmy společnosti Apple 

Příjmy ze zahraničí měly podíl na celkových příjmech jen šedesáti procenty. Příjmy z prodeje iPhonů bohužel klesly, a to o patnáct procent na padesát miliard USD. Kromě iPhonů se však ostatní produkty radují – ostatním produktům stouply příjmy o necelých dvacet procent.  

Další čtvrtletí by mělo být ještě horší. Apple očekává příjmy v do šedesáti miliard USD. I v tomto případě se však bude jednat o pokles, pokud se očekávání naplní. V dalším fiskálním čtvrtletí totiž vloni příjmy přesáhly šedesát miliard USD, takové částky však Apple podle odhadů nedosáhne. 

You may also like...