Steve Jobs

Steve Jobs a jeho odhalení. Dělal svou práci pro peníze?

Steve Jobse si jistě nemusíme dlouho představovat. Jeho produkty nosí v kapse nebo v kabelce každý druhý z nás. Je zakladatelem legendární značky známé svým nakousnutým jablíčkem. O Stevu Jobsovi bylo v minulosti natočeno nepřeberné množství filmů a v této štafetě se rozhodně nekončí. V budoucnu jistě budou nové snímky pojednávající o neuvěřitelném muži, který se nikdy nevzdával, i když mu život přihodil do cesty množství klacků.

Steve Jobs během svého života vybudoval obrovské bohatství, které známe dodnes. Jednalo se přesněji o spoluzakladatele dnes nejhodnotnější společnosti na světě. I když se pyšnil obrovským bohatstvím, ví se o něm, že právě peníze nebyly jeho prioritou. Nikdy to nedělal pro peníze, což je přiznání, které může leckoho překvapit.

Mladý a plný elánu

Už ve svých třiadvaceti letech měl milion dolarů, o rok později se pyšnil jměním deseti milionů dolarů a ve svých pětadvaceti letech měl jmění dosahující sto milionů dolarů. Přesto pro něj nebyly peníze na prvním místě. Vždy tvrdil, že kvůli penězům to nedělal.

Stejný názor zastával i tehdy, kdy o peníze během své úspěšné kariéry přišel. Jeho akciím se nedařilo, přišel o víc jak čtvrt milionů dolarů. On však v té době prohlásil, že si tím nenechá zničit život.

Že by to byla čistá skromnost?

I auto bestselleru o velkém muži zvaném Steve Jobs je toho názoru, že se vlastně vyhýbal svému okázalému bohatství. Jeho dům byl na normální ulici, nebyl v luxusní čtvrti, kde by o průměrné lidi člověk nezavadil. Sám autor knihy říká, že u jeho domu dokonce nebyly žádné bezpečnostní ploty, žádná příjezdová cesta.

Steve Jobs je tedy důkazem toho, že jen pokud děláte práci s láskou a srdcem, ne pro peníze, můžete to dělat dobře. Peníze jsou už jen jakýmsi bonusem – na prvním místě musí práce bavit.

Jak jste na tom vy? Baví vás práce, kterou děláte, nebo je to jen záležitost slušného výdělku?

You may also like...