Celý svět se skládá na rekonstrukci Notre-Dame. Přispěl Disney i Apple

Celý svět se skládá na rekonstrukci Notre-Dame. Přispěl Disney i Apple

Někdy se stane ve světě něco, co automaticky spojí celý svět dohromady a ukáže tak, že lidé spolu opravdu mohou vycházet, i když každý pochází z jiné země a z jiného kontinentu. Například v nedávné době došlo k ohromné tragédii, během které začala hořet oblíbená francouzská katedrála Notre-Dame. Při rekonstrukci, kterou už si za osm set let opravdu zasloužila, došlo k požáru, který ji z velké části poškodil. Celý svět sledoval se slzami v očích to, jak se hasiči snaží zkrotit plameny pohlcující oblíbenou katedrálu, za kterou se sjížděli lidé z celého světa. Najednou se tímto neštěstím spojily národy dohromady a přáli si, aby byla jejich katedrála zachráněna. Nakonec se povedlo zkrotit plameny, ale katedrála zůstala z velké části poškozena. Velkým štěstím bylo, že některé drahé artefakty byly včas odvezeny na opravu. Některé se povedlo zachránit.  

Podle všeho měl být požár založen neúmyslně, prý za to mohla nešťastná náhoda. Někde se však hovoří o tom, že dělníci pracující na rekonstrukci katedrály na místě kouřili, i když to bylo přísně zakázáno.  

Ať už však začalo hořet z jakéhokoli důvodu, nabízí se otázka, jestli vůbec bude někdy katedrála opět plně stát ve své celé kráse? 

Francouzský prezident navrhl pětiletý plán 

Sám Emmanuel Macron, francouzský prezident, se nechal slyšet, že má velice ambiciózní pětiletý plán, jak na kompletní rekonstrukci katedrály Notre-Dame. Svůj plán také představil veřejnosti, načež se spustila sbírka, která by měla tento pětiletý plán plně pokrýt. I v tomto případě se ukázalo, jak dokáže světová tragédie spojit národy, do sbírky totiž přispěly firmy z celého světa, také se začali skládat občané na opravu katedrály.  

Kdo přispěl na opravu katedrály Notre-Dame? 

Zmiňme si velké firmy, které se rozhodly přispět na opravu katedrály Notre-Dame. Najdeme mezi nimi třeba firmu Disney nebo společnost Apple. Také přispěla i oblíbená seznamka Badoo, také investiční newyorský fond KKR.  

You may also like...