Jak nejrychleji prodat nemovitost

Jak nejrychleji prodat nemovitost

Prodej nemovitosti se mnohdy táhne dlouhé měsíce, někdy i roky. Jaký způsob prodeje zvolit, abyste měli peníze na účtu do 48 hodin? Podívejte se na nejčastější formy prodeje nemovitostí.

Výkup nemovitostí je nejrychlejší

Nejrychleji své peníze dostanete v případě, že se rozhodnete pro výkup nemovitosti. Zde se doba, kdy se dočkáte svých financí, pohybuje nejčastěji okolo 48 hodin. Výkup domu nebo bytu se tak může stát rozhodně vítanou možností, jak si zajistit finance na nový bytový projekt, který kvůli prodeji nemovitosti stále odkládáte. Výkup zajistí veškeré právní kroky k prodeji, a zároveň nabídne nejvyšší možnou cenu, kterou byste za svůj byt, pozemek nebo dům mohli získat. 

Svépomocí získáte vyšší cenu, ale i větší riziko

Můžete se také pustit do prodeje své nemovitosti svépomocí. Touto možností si zajistíte nejvyšší možnou cenu, kterou vám nikdo jiný nenabídne. Je ale třeba počítat s tím, že si budete musit hradit odhadce nemovitosti a veškerý právní servis. V případě, kdy se spojíte se subjektem, který není příliš kvalitní, vám také hrozí chyba z nevědomosti. Té by mohl využít budoucí kupec a snížit tak cenu nemovitosti na částku, která bude vyhovovat jemu, ale ne již vám. 

S realitní kanceláří jde vše poměrně pomalu

V případě, kdy si zajistíte prodej nemovitosti s renomovanou realitní kanceláří, se bude právně jednat o dobrý krok. Většina firem již má stabilní právní zázemí a nestává se, že by dělali velké chyby. Bohužel ale celý proces trvá poměrně dlouhou dobu. Už jen sjednání schůzky je zdlouhavé. Následuje odhad nemovitosti, nafocení, sepisování údajů. Než se vaše nemovitost objeví v nabídce realitní kanceláře, uplynou měsíce. A nyní čekáte, až osloví první zájemce. 

Nejrychlejší je prodej pomocí výkupu nemovitosti, kdy máte finance na účtu do dvou dnů. Samozřejmě ale existují i další způsoby, jak prodat svůj byt nebo dům. 

You may also like...