Nepůjčujte si

Nepůjčujte si, raději si přivydělejte ve volném čase

Každý se jednou může dostat do situace, ve které by byla sháňka především o peníze. Jedná se o chvíle, kdy si z nás jednoduše dělá život trochu legraci. Někdy můžeme jít jen tak do práce s tím, že se za dvě hodiny vracíme domů s krabicí našich osobních věcí, protože jsme dostali výpověď z důvodu nadbytečnosti. Jindy si můžeme zlomit nohu a díky tomu musíme strávit minimálně měsíc v posteli, protože nemůžeme vůbec chodit. Co tyto situace spojuje, je, že se na chvilku octneme bez jakýchkoli příjmů, a pokud nemáme našetřené, tak to s námi může jít rychle z kopce. Účty se nezaplatí samy, proto musíme hledat rychlé řešení, díky kterým se nemusíme sklonit k půjčce. Půjčit si totiž mnohdy znamená především navázat vztahy se společností, která nás může převést mrknutím oka. Proto je lepší raději hledat různé možnosti, jak si přivydělat. Naštěstí řada z nich také existuje.

Zkuste doučování

Pakliže se rozhodnete opravdu si ve volném čase přivydělat, zkuste to například s doučováním. Zejména před koncem školního roku rodiče hledají ochotné jedince, kteří jsou schopni vtlačit do hlav jejich ratolestem nějaké informace, díky kterým by alespoň prošly do dalšího ročníku. Učitelé mají zejména ke konci roku opravdu napilno, proto se není čemu divit, když rodiče častokrát sáhnou po naprosto nekvalifikovaném jedinci, který je však zběhlý například v matematice nebo v českém jazyce. Jsou ochotni zaplatit velmi slušnou sumu za jednu hodinu, proto obětujte svůj volný čas například k této aktivitě.

Pronajímejte

Nejlepší možností si přivydělat je rozhodně pronajímat. Na chvilku se odstěhujte k vašim rodičům a pronajměte váš skromný příbytek například za pár tisíc korun měsíčně. Přijdete si tak na velmi slušný přivýdělek. Mnoho lidí to dělá tak, že si vezme dokonce i hypotéku, díky které si koupí skvělý byt nebo dům. Rozhodne se ho pronajat a následný nájemce mu bude splácet měsíční splátky dané hypotéky. Tudíž to pro vás pár let nebude ani zisk, ani ztráta, ale posléze se octnete v balíku.

You may also like...