Pojištění

Prevence je nejlepší obranou proti budoucím problémům

V dnešní době se kolem nás vyskytuje mnoho faktorů ohrožujících naši bezpečnost. Pokud nebudeme všechna rizika dostatečně vnímat, může se stát, že v budoucnu nás řešení případných problémů minimálně z hlediska financí naprosto zničí. K tomu, abyste se mohli cítit více v bezpečí, se určitě vyplatí sjednat pojištění, kterých se na bohatém finančním trhu objevuje opravdu celá řada. V tomto článku vám představíme ty nejzásadnější, bez nichž se jednoduše neobejdete.

Jaké pojištění se opravdu vyplatí?

Pojištění vozidla je zákonem stanovené jako naprostá nutnost. Automobil bez povinného ručení nesmí vstoupit na vozovku, což mnoho lidí vnímá jako zbytečnost. Pokud se nad tím ovšem zamyslíte, má to naprosto logické vysvětlení. V okamžiku, kdy zaviníte hromadnou dopravní nehodu, byste asi těžko mohli hradit několikamilionové náklady, že ano?

Nicméně se toto pojištění vztahuje pouze na škody, které způsobíte druhým osobám. Proto se vyplatí ještě navíc pravidelně platit havarijní pojištění, díky němuž se nemusíte obávat výloh, které způsobíte sami sobě.

Velice důležitá je i ochrana majetku, který si během celého života všichni budujeme. Když se sen o vlastním bydlení například v rodinném domě konečně stane skutečností, jistě nechcete, abyste například vinou přírodní katastrofy a velice nákladné prostory pro život přišli. Pojištění majetku sice tragickým nehodám nezabrání, ale máte alespoň jistotu, že od pojišťovny získáte dostatečné množství peněz, abyste mohli všechny vzniklé škody poplatit.

Na co všechno se vztahuje pojištění majetku?

Pojistit si nemusíte jen rodinný dům, i když je zřejmě tím nejčastějším předmětem, který si lidé pojišťují. Bezpečný domov PLUS je dále možné využít i na objekty zmíněné v seznamu níže:

  • rodinný dům (či rekreační stavba) maximálně se dvěma byty
  • byt v osobním vlastnictví
  • nemovitost ve stavbě
  • domácnost (trvale obydlená i rekreační)
  • budovy s podnikatelskou činností do 1/2 obytné plochy
  • vybavení kanceláře nebo ordinace
  • vedlejší budovy na jiném pozemku (např. garáže)
  • bazény a vířivé vany
  • odpovědnost s limitem až 10.000.000 Kč

Pojištění majetku je zkrátka naprostou nutností, bez které se v rámci běžného života prostě neobejdete. Sjednejte si jej proto co nejdřív.

You may also like...