Úrokové sazby rok 2018

Úrokové sazby vyšší než tři procenta? Takový bude rok 2018

V současné sobě se všechno točí kolem hypoték. Přece jenom je to stále aktuální téma, o které se zajímají hlavně ti, kteří touží po svém vlastním bydlení. V současné době své vlastní bydlení má mnoho z nás, přesto někdo žije stále v podnájmu nebo dokonce u rodičů. Pokud navíc někdo chce založit rodinu, po svém vlastním bydlení se ohlíží. Jenže dneska není tak těžké najít byt nebo dům, který si koupíme, ale je mnohem těžší získat hypotéku.

Pokud se zajímáte o hypotéku, určitě jste zaregistrovali, jak se vloni o všeho vložila Česká národní banka. Právě ta se rozhodla, že díky neplatičům zpřísní podmínky pro hypotéku. Jelikož je však úroková sazba ještě na poměrně dobré hranici, lidé mají o hypotéku zájem, i přes zpřísnění podmínek.

Hypoték chtějí lidé využít ještě nyní, kdy je úroková sazba 2,2 procenta. Letošní ročník se totiž ponese v nízkých objemech, ale na druhou stranu ve stále se zvyšujících úrokových sazbách.

Do jaké míry se mají úrokové sazby zvýšit?

Jestliže uvažujete nad hypotékou, uvažujte rychle. Doporučujeme, abyste si o ni zažádali už nyní, protože je to skutečně věc, která bude zanedlouho velice nevýhodnou. Úrokové sazby se totiž ke konci roku mají dostat až nad tři procenta!

Více o úrokových sazbách:

Mnoho lidí doufalo, že hypotéka bude letos klesat, že se dokonce může přiblížit k historicky nejnižší úrokové sazbě hypoték, která byla zaznamenána v roce 2016 a činila jenom 1,77 procent. Jenže opak je pravdou. Lidé musí sundat růžové brýle a musí se smířit s tím, že hypotéka bude dvojnásobnou.

Oproti tomu se však nepředpokládá, že by byl o hypotéky rekordní zájem. Zájem by měl být zhruba stejný jako vloni, rekordní množství žádostí z roku 2016 by nemělo být překonáno. Počet žádostí by se však neměl dotknout ani minima, lidé budou využívat posledních poměrně výhodných sazeb.

You may also like...