auto Steva Jobse je k mání

Chcete mít auto Steva Jobse? Je k mání!

Pokud se pohybujete ve světě podnikání, moc dobře dokážete vyjmenovat všechny nejbohatší lidi světa, znáte jejich profese, o co usilují, co dokázali. Znáte samozřejmě i ty génie, které už bohužel mezi námi nejsou. Jméno „Steve Jobs“ jistě znáte více než dobře. Možná se v něm dokonce hledáte, možná k němu ještě stále vzhlížíte. Přece jenom se jednalo o člověka, který vymyslel chytrý telefon současnosti, bez kterého bychom se už neobešli. Jestliže se chcete jeho životu zase o kousek přiblížit, neměli byste propásnout jednu aukci, v níž si můžete koupit jeho automobil – originální BMW Z8.

Pro některé lidi je to jako sen – mohou se zase o kousek přiblížit velikánovi, který ovlivnil svými nápady budoucnost. Aktuálně je to už šest let, co Steve Jobs zemřel. Od té doby jste se k němu mohli přiblížit pomocí jeho filmů, knih či biografií. Jenže někdy je lepší se k němu přiblížit ještě trochu jinak – pomocí jeho bývalé věci.

Tak se k němu skutečně nyní můžete přiblížit, protože jedním z unikátních sběratelských předmětů, které se objeví během několika příštích měsíců v aukci, je i jeho originální BMW Z8.

V jaké aukci o něj můžeme bojovat?

Tento unikátní předmět umožní prodat newyorská aukční síň Sotheby’s. Právě tato aukční síň už na začátku prosince uspořádá aukci, v níž najdete celou řadu zajímavých sběratelských předmětů – mezi nimi se najde samozřejmě i originální Jobsovo auto.

Steve Jobs měl tento vůz od svých narozenin roku 2000. Pořídil si ho konkrétně 6. října toho roku, kdy ho k této koupi popostrčil jeho blízký přítel, který byl nadšen do německých automobilů.

Za kolik se bude prodávat?

Automobil je velice exkluzivní kousek, a to například díky fakturám a dokumentům, které jsou podepsány přímo Jobsem. V budoucnu tento vůz stoprocentně nabude na své ceně. To, že na fakturách je právě Jobsův podpis, je naprosto unikátní, protože si většinou své vozy kupoval pod jinou osobou, aby chránil své soukromí.

Cena tohoto vozu by se mohla vyšplhat klidně až k 400 tisíc dolarů. Jednalo by se tedy v přepočtu o necelých devět milionů korun.

You may also like...