Elon Musk umožňuje nahlédnout pod pokličku

Elon Musk umožňuje nahlédnout pod pokličku nového projektu

Na americkém podnikatelském trhu se toho děje skutečně mnoho. Pokud se necháváte inspirovat právě americkým podnikatelským trhem, pak vám jistě neuniklo to, že můžete vlastnit automobil Steva Jobse nebo například to, že Elon Musk má obrovský projekt v Los Angeles. Pojďme se konkrétně zabývat tou druhou věcí, a sice Elonem Muskem a projektem, který má zadaný jeho společnost. Jedná se o budování velkého tunelu, který aktuálně v první podobě ukázal světu.

The Boring Company, tedy společnosti Elona Muska, byla v nedávné době konečně povolena výstavba Hyperloopu, který by se měl nacházet mezi Washingtonem D.C. a New Yorkem. Tento obrovský tunel by měl umožnit dopravu mezi těmito dvěma městy během pouhých třiceti minut, a to včetně několika zastávek, kdyby se například někomu chtělo čůrat.

Pro Elona Muska a jeho společnost je to opravdu obrovský projekt, který nechtějí nijak ponechat náhodě, proto si dávají záležet.

Stavba je už v plném proudu!

Jelikož chce Elon Musk vše splnit podle plánů, nemůžeme se divit tomu, že stavba už i započala. Podle informací má být tunel dlouhý zhruba 152 metrů (původně měl být dlouhý více jak tři kilometry). Této délky by mělo být dosaženo během následujícího čtvrt roku (maximálně během čtyř měsíců).

U tohoto tunelu bude zvláštní a možná i trochu nebezpečné to, že se bude jednat o tunel, který se bude testovat za provozu. Možnost přepravy bude zhruba 241 kilometrů za hodinu.

Jak dlouho bude testování probíhat?

Testování by mělo probíhat zhruba jeden rok – nebo spíše tři čtvrtě roku, protože do jednoho roku už by se mělo vědět, jestli bude most stabilní, jestli bude možná dráhu provozovat při slíbené rychlosti či jestli se vůbec tato výstavba vyplatila zadat společnosti Elona Muska. Ukáže se, jestli je Elon Musk i výhodnější než jiné americké společnosti nebo nikoliv.

You may also like...