Co o firmě prozradí recenze a reference na internetu?

Co o firmě prozradí recenze a reference na internetu?

Internet je dnes obrovský prostor, který je plný informací. A dalo by se říct, že by se v něm našly informace prakticky o každém z nás. Kromě fyzických osob se však na internetu nachází i řada informací o společnostech, které například běžně navštěvujeme nebo kde jsme žádali o práci. Informace jsou často doplněny o hodnocení firem. A to se vám může hodit. Hodnocení firem, respektive firemní zkušenosti totiž o firmě leccos prozradí. Ať už tedy chcete využít služeb společnosti nebo chcete dokonce v dané firmě požádat o práci, reference a recenze je dobré pročíst. 

Jak firma přistupuje k zaměstnancům

Z firemních hodnocení se dočtete o řadě zajímavých věcech. Například zjistíte, jak firma přistupuje k zaměstnancům. To vás zajímá především v případě, že se chcete ve firmě ucházet o nabízenou pozici. Stejně jako firma před pohovorem “sjede” vaše účty na sociálních sítích, vy se můžete o firmě informovat tak, že pročtete napsané reference, za kterými většinou stojí zaměstnanci stávající nebo bývalí. Jejich hodnocení vám jistě pomůže utvořit si jakýsi obrázek o tom, jak firma k zaměstnancům přistupuje, jaké nabízí bonusy, benefity, případně jestli je na pracovišti vlídná atmosféra nebo jestli naopak se člověku na pracovišti špatně dýchá. 

Jak firma přistupuje k zákazníkům

Ne všechny společnosti se řídí heslem, že zákazník je na prvním místě. Řada firem nepřistupuje k zákazníkům zrovna dobře. To, jak firma k zákazníkům přistupuje, je však možné zjistit díky referencím a recenzím na internetu. V hodnocení firem totiž nemají hlavní slovo jen zaměstnanci společností, kteří informují například uchazeče o práci o podmínkách v zaměstnání, ale také se v hodnocení firem vyjadřují zákazníci, kteří přišli do styku se společností trochu jinak. Opět si díky hodnocení od klientů uděláte obrázek o tom, jaký zákaznický servis můžete očekávat, jak rychlé je dodání zboží, případně jak se přistupuje při výměně/vrácení produktů. 

You may also like...