Ceny bydlení

Víte, kolik vaši rodiče dávají za bydlení?

V rodině je vždy nějaké to tajemství. Zatímco děti před svými rodiči tají, do kolika hodin byli vzhůru či kolik toho vypili na diskotéce, rodiče dětem nesdělují, kolik platí za bydlení nebo kolik vydělávají. Jenže později se konkrétně tajemství týkající se nákladů na bydlení může rodičům vymstít. Můžou utrpět zdravotní problémy a děti za ně budou muset platit zálohy na elektřinu, plyn nebo internet. Jenže nebudou vědět, kolik to činí, a rodiče nebudou moct kvůli zdravotním potížím sdělit částku, která by je zachránila od případné exekuce či něčeho podobného.

Podle aktuálních průzkumů zhruba polovina mladých lidí netuší, kolik jejich rodiče platí za bydlení. Jedná se však o poměrně důležitou informací, kterou je v rodině možné sdělit.

Co se počítá do nákladů na bydlení?

Tou hlavní otázkou je, co se počítá do nákladů za bydlení. V současné době se do této skupiny řadí například nájem, případně splátka hypotéky. Kromě toho se do nákladů na bydlení řadí i zálohy za elektřinu, plyn, vodu a samozřejmě internetové připojení, které je dnes nedílnou součástí domácností.

Proč mladí lidé o nákladech na bydlení nevědí?

Nyní se nabízí otázka, proč mladí lidé o nákladech na bydlení nevědí. Je to proto, že jim to rodiče nechtějí sdělit, nebo snad proto, že si ani neuvědomují, že je třeba něco platit? Nebo je chyba v tom, že se o náklady na bydlení nezajímají? V každé rodině je chyba na jiné straně, ovšem obecně lze říct, že se jedná o informaci, která by v rodině neměla být tajemstvím.

Nedávný průzkum také ukázal, že stavební spoření má jenom padesát procent dětí, kteří žijí ve svém rodném domě, tedy u svých rodičů. Ti o nákladech na bydlení vědí a přispívají. Druhá polovina však žije u svých rodičů jenom z toho důvodu, že nemají dostatek peněz na vlastní bydlení, tudíž ani na bydlení rodičů nijak nepřispívají.

You may also like...