Jak ušetřit za plyn?

Jak ušetřit za plyn?

Neustále nás dodavatelé energií straší, že se bude zdražovat plyn a elektřina. Co je na tom pravdy? I když k reálnému zdražení zatím nedošlo, je pravdou, že se za plyn bude platit více. Platit by to mělo v následujících měsících. Jelikož nastupuje období plné topení, kdy se topení v domácnostech doslova nezastaví, měli bychom se naučit, jak konkrétně s takovým plynem trochu šetřit. Aby nás plyn nestál miliony, prozraďme si, jak za plyn ušetřit.  

I když ne všechny domácnosti využívají k vytápění nebo k vaření zemní plyn, stále se najdou domácnosti, které na plyn nedají dopustit. Podle statistik zemní plyn využívají dvě třetiny domácností. Abyste tedy nemuseli za plyn platit miliony, prozradíme vám několik fíglů a triků, jak za plyn ušetřit.  

Pořiďte si nový kotel 

Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíte. U kotlů to platí podobně. Starý kotel novým kouskům nenaučíte taky. I když slouží stará plynová kamna, vyměňte starý stacionární kotel za nový kondenzační plynový kotel, který vám přinese rapidní úsporu. I když není zrovna nejlevnější, vrátí se vám prvotní investice zpátky. Navíc dnes můžete získat na kotel takzvanou kotlíkovou dotaci, proto toho využijte.  

Nepodceňujte kontroly komína i kotle 

Bohužel mnohé domácnosti podceňují kontroly, a to jak komína, tak i kotle. Pokud kontroly podceňujete, jenom vás to stojí peníze. S kontrolou se může přijít na mnoho potíží, které třeba brání procházení plynu. Navíc se díky pravidelným kontrolám, které jsou mimochodem povinné, předejde požárům nebo podobným nehodám, kvůli kterým se bude muset z peněženky vytáhnout pěkný balík peněz.  

Zbytečně doma netopte 

Jakou teplotu si udržujete v místnostech domu během podzimu a zimy? Pokud chcete ušetřit za plyn, nemějte doma zbytečně přetopeno, netopte doma jako ve finské sauně. V obývacím pokoji by se měla teplota držet okolo dvaceti stupňů, v ložnici se povoluje osmnáct stupňů, chodba může mít deset až patnáct stupňů Celsia, koupelna kolem čtyřiadvaceti stupňů. 

You may also like...