Čím rozmazlujeme domácí mazlíčky a stojí nás to majlant?

Čím rozmazlujeme domácí mazlíčky a stojí nás to majlant?

Domácí mazlíčkové jsou to, co nechybí v naších domácnostech. Jsou to zkrátka přátelé na velkou část života, díky kterým zkrátka nejsme nikdy sami. V současné době si lidé pořizují hlavně kočky a psy, ovšem těmto dvěma typům domácích mazlíčků jsou lidé ochotni dát opravdu všechno na světě. Jsou dokonce ochotni utratit za ně hromady peněz, které bychom za nich jiného nezaplatili. To ostatně potvrzují i nedávné statistiky, které ukázaly, že Češi patří k národům, jež za mazlíčky utrácí miliony ročně. Mnohdy však mazlíčky rozmazlujeme i tím, o co opravdu nestojí. A tím tedy vyhazujeme peníze doslova z okna, později se nám však tyto peníze mohou hodit.  

Domácí mazlíčkové nechtějí nic jiného, než abychom jim dávali svou lásku a věnovali jim pozornost. To jsou jejich jediné požadavky, aby se u nás cítili dobře. Jenže mnozí lidé tuto péči přehání, a to tak, že jim dopřávají i to, po čem mazlíčkové nestojí. Nás to však stojí jen peníze, které bychom mohli dát jinam.  

Ubytováváme je v psích hotelích 

Někteří majitelé pejsků je své mazlíčky dávají do psích hotelů už od raného věku. Jenže mnozí psi si proti psím hotelům vypěstují doslova averzi a později tam nechtějí strávit ani minutu. Psí hotely jsou alternativou tehdy, kdy jedete na dovolenou a nemáte, kam své mazlíčky dát. Pokud však jste jen v práci nebo je možnost, že vám rodina pejska pohlídá, proč utrácet za předražené hotely, kde se stejně psům nevěnují tak moc, jako by se jim věnovali členové vaší rodiny? 

Salony jako další žrout peněz 

Každého domácího mazlíčka dokážeme doma okoupat během pár minut, proč ho tedy nechávat koupat v salonech, kde si za koupání účtují nesmyslné množství peněz? Mnozí majitelé domácích mazlíčků se vymlouvají na to, že v salonech zaměstnanci mazlíčkům i ostříhají drápky a vyfoukají je, ale mazlíčkové foukanou opravdu nepotřebují. A o jejich drápky se můžete postarat i sami doma, na internetu je návodů mnoho. 

You may also like...