Jak vydělávají poskytovatelé půjček na klientech?

Jak vydělávají poskytovatelé půjček na klientech?

Půjčit si dnes není ostuda, mnohdy je to nevyvratitelná záležitost, kterou zkrátka musíme podstoupit. O svých půjčkách samozřejmě nemusíme nikde povídat, důležité je, že my sami je budeme splácet. Pokud si chcete z nějakého důvodu půjčit, především přemýšlíte nad tím, jestli sáhnout po nebankovních nebo po bankovních půjčkách. Pravdou je, že lidé v současné době dávají přednost bankovním, jelikož se nebankovních bojí pro jejich podezřelou rychlost a výhodnost. Pravdou ale je, že člověk musí být v pozoru neustále, poskytovatelé půjček je mohou obrat o všechno během lusknutí prstů. Nezáleží na tom, jestli poskytovatelé nabízí bankovní nebo nebankovní půjčky, neféroví poskytovatelé jsou dnes na každém rohu.  

Proto buďte ostražití při každé žádosti o půjčku. Mějte sundané růžové brýle z očí a odhalte všechny triky a fígle, které na vás budou poskytovatelé půjček zkoušet, aby z vás vytáhli daleko více peněz. Víme, jaké fígle se zkouší nejčastěji.  

Bonusy mají většinou i nějaké podmínky 

Jedním z fíglů poskytovatelů úvěrů je, že vám začnou nabízet různé bonusy. Většinou jsou to bonusy za řádné splácení nebo třeba za včasné splácení. Odměny však jsou často podmíněny, ovšem o tom už se nemluví. Mnohdy jsou bonusy přislíbeny jen proto, aby klient splácel svůj závazek pravidelně. Bonusy jsou pak podmíněny něčím dalším, čeho pak bude člověk litovat.  

Pozor na různá pojištění 

Velice často se k bankovním úvěrům přidává také pojištění, respektive nabízí se pojištění, a to pojištění splácet. Nabízí se však otázka, jestli se pojištění splácet opravdu vyplatí. Pro odpověď nechoďte daleko, nevyplatí se to. Je to jen další fígl, díky kterému z vás chtějí firmy dostat více, než je obvyklé.  

Pokud vám je nabízeno pojištění nebo připojištění, což je dominanta převážně bank, doporučujeme se detailně seznámit s podmínkami plnění.  

You may also like...