Města, v nichž se vyplatí podnikat

Města, v nichž se vyplatí podnikat

Začít podnikat, to je velké rozhodnutí, ke kterému se schyluje drtivá většina lidí. Lidé dnes nechtějí pracovat na snech někoho jiného, ale je v jejich zájmu, aby pracovali na snech svých, a tím se posléze v budoucnu stali závislí jen sami na sobě. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí začít podnikat, možná se ptáte, v jakých zemích či městech se vyplatí podnikat. Několik tipů pro vás máme.  

Pokud sledujete dění ve světě podnikání, víte, že nedávno se světlu světa ukázal žebříček zemí, v nichž je podnikání nejvíce podporováno a kde je podnikání rozhodně velká příležitost. I když se Česká republika umístil v tomto žebříčku v první padesátce zemí, stejně zde nepodnikejte, pokud nemusíte. Známe jiná města z jiných zemí, kde se podnikat opravdu vyplatí.  

Helsinky  

Helsinky lze dnes označit za finské smart city, které má doslova všechno. I z toho důvodu se vyplatí podnikat právě zde. Je tu mnoho talentovaných podnikatelů, také velké množství investorů, kteří jsou ochotni podpořit právě váš projekt. Kromě toho se zde najde i podpora vlády, která v rámci zajímavých projektů rozdává podnikatelům nemalé příspěvky na jejich podnikání. K nejúspěšnějším finským firmám, které zná dnes opravdu celý svět, patří například firma Nokia nebo Linux.  

Berlín 

Pokud bychom měli zmínit město, kde je opravdu nejvhodnější podnikat, zmíníme Berlín, který kupodivu od náš není moc daleko. Berlín je dnes velice inspirativním městem, kde se na každém rohu nachází investoři. Proto pokud potřebujete najít investora pro svůj projekt, zamiřte do Berlína. Mějte však vypracovaný podnikatelský plán a záměr, abyste vzbudili pozornost zdejších investorů. 

Londýn 

Další město, kde se vyplatí podnikat, je bezesporu Londýn. Ten se řadí dlouhodobě k evropské špičce. Zejména po stránce technologií je Londýn nedostižný. I když se Londýn ještě stále řadí k evropské špičce, otázkou je, jak se Londýn změní v následujících měsících, jak dojde ke konečnému rozhodnutí o Brexitu. 

You may also like...