Škoda Transportation

Škoda Transportation znásobila svůj získ!

Oblast financí se nemusí týkat pouze nás, obyčejných smrtelníků, ale je to také velmi oblíbená diskuze u velkých společností. Řada z nich totiž za minulý rok výrazně znásobila svůj zisk. Není se čemu divit, když je pak toto téma u řad společností opravdu oblíbené. Zvyšování zisků různých společností bylo však během loňského roku na denním pořádku. Například i společnost Facebook si opět přišla na mnohem vyšší zisky. Ty se jim navýšily zhruba o sto šedesát pět procent, tedy o zhruba sedm miliard dolarů. Abychom však zmínili i úspěchy, které jsou nám o něco bližší především vzdáleností, je nutné zmínit výrobce vlaků a tramvají Škoda Transportation. Ta totiž svůj zisk dokonce trojnásobila!

Společnost vloni vykázala jeden a půl miliardy korun čistého zisku

Jedná se tedy o trojnásobný zisk. Tržby klesly na patnáct celá sedm miliard korun z předloňských šestnácti miliard, ale za vyšší celkové zisky to rozhodně stálo. Během loňského roku se vyrobilo sedmaosmdesát nízkopodlažních moderních tramvají. Ty se dodaly například do Helsinek, Bratislavy nebo také do Prahy. Dále se vyprodukovalo více než deset dvoupodlažních vozů pro finskou železnici. Mimo jiné ani Petrohrad nebyl nedotčen touto společností – do Petrohradu zamířilo několika souprav metra. Německo se nyní může těšit řadou lokomotiv.

Škoda Transportation se však neraduje pouze z takového báječného zisku, ale také především z toho, že se o ni začala zajímat i Čína. Kdo by se přece nezajímal o největší firmu, jež se zabývá dopravním strojírenstvím ve střední a taky ve východní Evropě. Navíc během loňského roku zaměstnávala pět tisíc tři sta lidí, což je úctyhodný počet. Abychom si však o ní zmínili ještě něco více – mezi hlavní aktivity se řadí především výroba tramvají, dále příměstských elektrických vlaků, lokomotiv, souprav metra nebo také výroba trolejbusů či elektrobusů.

You may also like...